27
Poniedzialek:
18
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Publiczne Technikum nr 3 przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota” w Opolu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".

Piąty rok z rzędu piłkarki Ekonomika zdobyły ZŁOTE medale w halowej piłce nożnej! W finale, który odbył się w Okrąglaku, żeńska drużyna pokonała wszystkie szkoły, nie tracąc przy tym ani jednej bramki. Dziewczyny wywalczyły awans do zawodów wojewódzkich, gdzie również będą bronić tytułu Mistrzowskiego ?

Bardzo dobrze rozpoczęły zmagania w Mistrzostwach Miasta Opola ubiegłoroczne mistrzynie w piłce ręcznej! Po zwycięstwach w fazie grupowej nad Zespołem Szkół Budowlanych (15:4) i Zespołem Szkół Zawodowych nr 4 (10:6) - piłkarki Ekonomika awansowały do finałów!

W rozegranych w piątek 15 grudnia 2017 roku Mistrzostwach Opola w Tenisie Stołowym naszą szkołę reprezentowali Patryk Gamrot 4G oraz Piotr Kaniak 2F. Piotrek po dobrej grze - dwóch wygranych, a następnie dwóch  przegranych pojedynkach odpadł z turnieju nie odnosząc sukcesu. Natomiast Patryk rozegrał pięć zwycięskich pojedynków i po dramatycznym pięciosetowym finale sięgną po złoty medal i po raz pierwszy, niestety ostatni (jest uczniem 4 klasy) zdobył tytuł Mistrza Opola w Tenisie Stołowym w grze pojedynczej.

Bardzo dobrze zaprezentowali się szachiści z Ekonomika na drużynowych Mistrzostwach Opola! Po emocjonujących pojedynkach, zespół Ekonomika pokonał kolejno: LO5, LO8,
LO9, "Elektryk".

Emocje podczas ostatnich finałów Mistrzostw Miasta Opola w siatkówce były na wysokim poziomie! Gospodarzem rozgrywek międzyszkolnych był Zespół Szkół Ekonomicznych ?

W Mistrzostwach Miasta Opola Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej męska reprezentacja Ekonomika zdobyła trzecie miejsce!

Reprezentacja Ekonomika w piłce siatkowej chłopców również awansowała do finałów Mistrzostw Miasta Opola.