Szczęśliwy numerek:  

Konkurs Wiedzy „Austria – kraj i mieszkańcy” – eliminacje szkolne

Dnia 06.03. (wtorek) odbędzie się w naszej szkole Konkurs Wiedzy „Austria – kraj i mieszkańcy”, którego celem jest popularyzowanie wiedzy o historii, geografii i kulturze Austrii, jak również problematyki aktualnego życia społecznego i politycznego Austrii. W czasie 30 minut uczniowie będą musieli rozwiązać test składający się z 40 pytań zamkniętych sformułowanych w języku polskim. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach: I etap – eliminacje szkolne, II etap – finał.

Zwycięzca II etapu Konkursu pojedzie na weekendową wycieczkę do Wiednia.  Dla zdobywców 2. i 3. miejsca w finale przewidziane są tablety. Pozostałe osoby, które zakwalifikowały się do drugiego etapu, otrzymają drobne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Zapisy do Konkursu przyjmują nauczyciele-germaniści do 05.03. (poniedziałek). Osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie Konkursu w naszej szkole: Pan mgr Mariusz Frąckowiak. Organizatorem XXI Konkursu „Austria – kraj i mieszkańcy” jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu – Biblioteka Austriacka.

Serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj 106 | Wczoraj 147 | Tydzień 106 | Miesiąc 2738 | Ogólnie 288658

©2019 Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu