Szczęśliwy numerek:  
Dzisiaj: 
27
Jutro: 
13
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Publiczne Technikum nr 3 przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota” w Opolu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".

Konkurs Wiedzy „Austria – kraj i mieszkańcy” – eliminacje szkolne

Dnia 06.03. (wtorek) odbędzie się w naszej szkole Konkurs Wiedzy „Austria – kraj i mieszkańcy”, którego celem jest popularyzowanie wiedzy o historii, geografii i kulturze Austrii, jak również problematyki aktualnego życia społecznego i politycznego Austrii. W czasie 30 minut uczniowie będą musieli rozwiązać test składający się z 40 pytań zamkniętych sformułowanych w języku polskim. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach: I etap – eliminacje szkolne, II etap – finał.

Zwycięzca II etapu Konkursu pojedzie na weekendową wycieczkę do Wiednia.  Dla zdobywców 2. i 3. miejsca w finale przewidziane są tablety. Pozostałe osoby, które zakwalifikowały się do drugiego etapu, otrzymają drobne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Zapisy do Konkursu przyjmują nauczyciele-germaniści do 05.03. (poniedziałek). Osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie Konkursu w naszej szkole: Pan mgr Mariusz Frąckowiak. Organizatorem XXI Konkursu „Austria – kraj i mieszkańcy” jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu – Biblioteka Austriacka.

Serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj 282 | Wczoraj 588 | Tydzień 1415 | Miesiąc 6455 | Ogólnie 219941

©2019 Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu