Szczęśliwy numerek:  
Dzisiaj: 
18
Jutro: 
26

X EDYCJA PÓL NADZIEI

Powoli czuć wiosnę w powietrzu, a co za tym idzie rozpoczynamy kolejną, dziesiątą edycję „Pól nadziei”. Już od kilku lat towarzyszą nam papierowe żonkile, które przygotowują uczniowie naszej szkoły i uczniowie zaprzyjaźnionych szkół, a także wiele innych instytucji i organizacji.

Żonkile są symbolem nadziei i przypominają nam o ludziach chorych i cierpiących, którzy oczekują naszego towarzyszenia w trudnym okresie. Ideą akcji „Pola nadziei” w naszej szkole jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu, a także edukacja i uwrażliwienie społeczności szkolnej na los chorego człowieka. 

W bieżącym roku odbyły się już dwie akcje, które zainicjowały X edycję „Pól nadziei”:

1) Na zaproszenie Klubu Seniora w Dąbrowie pani Lidia Stotko - opiekun szkolnego koła wolontariatu oraz wolontariusze uczestniczyli w spotkaniu seniorów: przedstawili ideę „Pól nadziei” i razem z członkami klubu przygotowywali żonkile, które będą rozdawane m.in. na kweście w Dąbrowie.

2) Grupa uczniów razem z nauczycielem religii Tymoteuszem Morelą, uczestniczyła w pierwszej kweście, która dzięki uprzejmości księdza proboszcza odbyła się w parafii pw. Św. Floriana Zawadzie. Uczniowie aktywnie włączyli się w kształtowanie liturgii, przedstawili ideę „Pól nadziei” oraz kwestowali po każdej Mszy św.

ZAPRASZAMY wszystkich uczniów, którzy chcieliby się włączyć w jubileuszową X edycję „Pól nadziei”, przez zorganizowanie kwesty, kwestowaniu oraz pomoc w przygotowaniu żonkili.

Wszelkie informacje u pani Lidii Stotko.

Dzisiaj 85 | Wczoraj 404 | Tydzień 85 | Miesiąc 9764 | Ogólnie 319359

©2019 Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu