Szczęśliwy numerek:  
Dzisiaj: 
27
Jutro: 
13
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Publiczne Technikum nr 3 przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota” w Opolu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".

Dzień Bezpiecznej Szkoły w ZSEk

W dniu 06.06 br. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w obchodach Dnia Bezpiecznej Szkoły.
Pod hasłem bezpiecznych wakacji młodzież klas I i III wysłuchała prelekcji p. Andrzeja Raka, z-cy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Interesujące treści adresowane do potencjalnych, a także młodych kierowców oraz pieszych, a zatem wszystkich użytkowników dróg. Stanowiły one przypomnienie zasad poruszania się po drogach i bezpiecznego prowadzenia pojazdów. Istotne było także zwrócenie uwagi na ewentualne zagrożenia wynikające z niewłaściwych, ludzkich zachowań w miejscach publicznych.


Uczniowie klas drugich skorzystali natomiast z możliwości uczestniczenia w zorganizowanych na boisku szkolnym zajęciach, przy współpracy z opolską Szkołą Nauki Jazdy „Dakar”. Pod nadzorem p. Krzysztofa Bartnika oraz instruktora nauki jazdy młodzież posiadająca odpowiednie uprawnienia wzięła udział w ćwiczeniach jazdy samochodem w „alkogoglach” (okulary imitujące zachowania kierowcy pod wpływem alkoholu). Pozostali pokonując pieszo tor przeszkód mogli doświadczyć charakterystycznego sposobu poruszania się.

Dzisiaj 288 | Wczoraj 588 | Tydzień 1421 | Miesiąc 6461 | Ogólnie 219947

©2019 Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu