Szczęśliwy numerek:  
Dzisiaj: 
27
Jutro: 
13
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Publiczne Technikum nr 3 przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota” w Opolu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".

Warto przeczytać!

Fragment przemówienia Mai Kostrzewy podczas uroczystości wręczenia dyplomów i stypendiów Prezesa Rady Ministrów.

"W dzisiejszym świecie myślenie wydaje się czynnością zbędną z uwagi na to, że kultura masowa karmi nas obrazami i tekstami wypaczającymi społeczne gusty. To, co powinno zasługiwać na pochwałę, bywa traktowane jako szkodliwa odmienność. Tymczasem umiejętność myślenia jest przywilejem człowieka i dowodem jego wolności. To dzięki niej codziennie wspinamy się na szczyty swoich możliwości staramy się zdobywać nowe.

Drodzy uczniowie, cieszmy się tą wspinaczką, pokonywaniem trudności oraz stawianiem czoła wyzwaniom, bo właśnie one nas kształtują.

Czasami szczyty są tak strome, że do ich zdobycia potrzebne są klamry i łańcuchy, dlatego na koniec, w imieniu wszystkich stypendystów, pragnę podziękować osobom, które były dla nas właśnie takim wsparciem: nauczycielom - za wskazywanie drogi, możliwość rozwoju i inspirowanie do działania, oraz naszym kochanym rodzicom - za nieustającą wiarę w nas i pomoc.

Bez Was nie byłoby nas tutaj. Dziękujemy!".

Dzisiaj 282 | Wczoraj 588 | Tydzień 1415 | Miesiąc 6455 | Ogólnie 219941

©2019 Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu