Szczęśliwy numerek:  
Dzisiaj: 
2
Jutro: 
16

Praktyki zawodowe

Ze względu na zaistniałą sytuację w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 termin praktyk zawodowych został przesunięty na okres od 8 do 19 czerwca 2020 r.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U.2020.493 z dnia 2020.03.20) oraz komunikat Ministra Edukacji Narodowej z dnia 13 maja 2020 r. dopuszczają realizację praktyk zawodowych u pracodawcy uczniom klas III technikum. Konieczne jest jednak spełnienie określonych warunków. Uczestnicy praktyk powinni wyrazić zgodę na udział, a pracodawca musi zachować zasady bezpieczeństwa związane ze zwalczaniem epidemii COVID-19.

W/w rozporządzenie dopuszcza także możliwość skorzystania z dodatkowych form realizacji praktyk zawodowych przez uczniów, dlatego uczniowie, którzy nie będą realizowali praktyki zawodowej u pracodawcy zaliczą praktykę zawodową w formie wirtualnego przedsiębiorstwa.

W okresie od 8 do 19 czerwca br. uczniowie w zespołach 3-4 osobowych będą prowadzić wirtualne przedsiębiorstwa na platformie Branżowych Symulacji Biznesowych. Jest to narzędzie przeznaczone do nauki prowadzenia działalności gospodarczej oraz podstaw przedsiębiorczości. W ramach symulacji uczestnicy podejmują realne decyzje biznesowe zarządzając wirtualnym przedsiębiorstwem doświadczając biznesu m.in.: tworzą stanowiska pracy, zatrudniają pracowników, ustalają wynagrodzenia, kupują sprzęt, inwestują w reklamę tradycyjną oraz internetową, ustalając ceny. Branżowe Symulacje Biznesowe Zarządzania Projektami przeznaczone do nauki zarządzania projektami. W ramach symulacji uczestnicy stają się Projekt Menedżerami i podejmują realistyczne decyzje związane z prowadzeniem projektu w firmie.

Taka forma zaliczenia praktyki będzie obowiązywać dla uczniów klas II (2C i 2D). Uczniowie klas III (3A, 3B, 3C, 3D, 3E, 3F, 3G) będą mogli zrealizować praktyki u pracodawców spełniając warunki zapisane w w/w rozporządzeniu lub w formie wirtualnego przedsiębiorstwa.

W związku z powyższym uczniowie klas III proszeni są o przekazanie do 29 maja br. informacji do wychowawców klas czy zrealizują praktykę u pracodawców.

 

Wzory umów o praktykę zawodową dostępne są tutaj:

http://ekonomik.opole.pl/eko1/index.php/o-szkole/praktyka-zawodowa

Dzisiaj 1 | Wczoraj 70 | Tydzień 168 | Miesiąc 1058 | Ogólnie 523613

©2022 Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu
facebook_page_plugin