Szczęśliwy numerek:  
Dzisiaj: 
23
Jutro: 
32

KONKURS NA FELIETON REPORTERSKI NA... INSTAGRAM

KOMISJA EUROPEJSKA OGŁASZA KONKURS NA FELIETON REPORTERSKI NA... INSTAGRAM

Lubisz pisać? Potrafisz zwięźle wyrażać swoje myśli? Podejmij wyzwanie i sprawdź swoje umiejętności reporterskie. Weź udział w ogłoszonym przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce konkursie pt. „#małekroki" i napisz felieton reporterski na... Instagram!

 Koronawirus SARS-CoV-2 w ciągu zaledwie miesiąca zmienił nasz dotychczasowy styl życia. Nałożone restrykcje mocno ograniczyły możliwości podróżowania. Kontakty z rodziną czy przyjaciółmi przeniosły się do Internetu. Dzisiaj, Europa małymi krokami zaczyna wracać do życia. W kolejnych krajach UE otwierają się restauracje, zakłady fryzjerskie czy siłownie. W czerwcu i lipcu większość państw członkowskich planuje otworzyć granice. Będziemy mogli odwiedzić naszych bliskich, za którymi tęsknimy. Ale zanim będzie to możliwe, o swoich przyjaciołach możemy napisać.

 

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce ogłosiło konkurs pt. "#małekroki", w którym można opisać swojego przyjaciela/przyjaciółkę z innego kraju Unii Europejskiej. Kogoś za kim tęsknimy, a kogo jeszcze nie możemy osobiście zobaczyć. Tekst należy przesłać w formie felietonu reporterskiego. To krótka, skondensowana opowieść o kimś lub o czymś, w której autor może podzielić się swoją opinią, refleksją. Często w dowcipny sposób. Wyzwanie jest tym bardziej trudne, że felieton ma być napisany na Instagram, który dodatkowo stawia ograniczenia, co do długości tekstu i ma swój styl narracji.

 

ZASADY KONKURSU

Aby wziąć udział w konkursie trzeba przesłać tekst (od 1800 do 2000 znaków ze spacjami) o bliskiej nam osobie mieszkającej w innym kraju Unii Europejskiej. Do tekstu należy dołączyć zdjęcie lub grafikę przedstawiającą tę osobę, bądź miejsce, przedmioty, które się nam z nią kojarzą oraz hashtagi, którymi chcielibyśmy oznaczyć naszą pracę, m.in. hashtag kraju, z którego pochodzi bohater/ka felietonu. Prace konkursowe można przesyłać od 8 czerwca do 8 lipca br. włącznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Szczegóły konkursu, regulamin i podpowiedzi, jak napisać felieton reporterski znajdują się na profilu Komisji Europejskiej na Instagramie oraz na stronie www.malekroki.eu. Warto tam zaglądać i być na bieżąco z informacjami o konkursie.

 

NAGRODY

Nagrodą w konkursie są trzy miejsca na jednodniowe spotkanie warsztatowe prowadzone przez Mariusza Szczygła – reportera, redaktora i wydawcę książek literackich, laureata nagrody Nike. Mariusz Szczygieł, wraz z przedstawicielem Komisji Europejskiej, będzie także zasiadał w jury konkursu. Laureaci konkursu, otrzymają również najnowszą książkę Mariusza Szczygła pt. „Osobisty przewodnik po Pradze" z autografem autora. Książkę otrzymają też autorzy 10 wyróżnionych prac. Wybrane prace zostaną opublikowane na profilu Komisji Europejskiej na Instagramie oraz na stronie konkursowej www.malekroki.eu.

 

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dzisiaj 256 | Wczoraj 303 | Tydzień 894 | Miesiąc 4955 | Ogólnie 499756

©2021 Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu
facebook_page_plugin