Szczęśliwy numerek:
18
Jutro:
19
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Publiczne Technikum nr 3 przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota” w Opolu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Opolu

ul. Kościuszki 43

45-063 OPOLE

fax 77 454 44 54

W skład Zespołu Szkół Ekonomicznych wchodzą:

• Publiczne Technikum Nr 3
  • Szkoła Policealna Nr III dla Dorosłych
  • Uzupełniające Technikum dla Dorosłych

W Publicznym Technikum Nr 3 kształcimy w następujących zawodach:

• technik ekonomista
  • technik logistyk
  • technik organizacji reklamy
  • technik cyfrowych procesów graficznych (technik grafiki i poligrafii cyfrowej)
  • fototechnik (technik fotografii i multimediów)

Czas trwania cyklu kształcenia wynosi:

• w technikum - 4 lata
  • w szkole policealnej - do 2 lat
  • w uzupełniającym technikum - 3 lata

Współczesne stanowiska pracy, na których w przyszłości mają pracować absolwenci szkoły wymusiły modernizację bazy szkoleniowej. Aktualnie szkoła dysponuje trzema pracowniami komputerowymi w których prowadzone są nie tylko zajęcia z zakresu informatyki, ale także z przedmiotów ekonomicznych, dla których komputer jest narzędziem zastępującym obecnie inne maszyny i narzędzia do liczenia oraz maszyny do pisania. Szkoła dysponuje także pozostałymi urządzeniami techniki biurowej jak np.: faksy, teleksy, kserokopiarki i automatyczne centrale telefoniczne, na których prowadzi się również praktyczną naukę ich obsługi.

Szkoła ściśle współpracuje z przyszłymi pracodawcami absolwentów, takimi jak:

• Markety OBI, Praktiker, Real, Makro,
  • Firma logistyczna LKW WALTER z Wiednia (Austria),
  • Poczta Polska,
  • Telekomunikacja Polska SA,
  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych,
  • Banki.

Współpraca polega na angażowaniu specjalistów zatrudnionych w tych instytucjach w proces dydaktyczny szkoły oraz organizację praktyk zawodowych i zajęć praktycznych na ich terenie. Wymienione instytucje stanowi± znaczące dla szkoły wsparcie sponsorując wyposażenie w urządzenia techniki biurowej.

LOKALIZACJA SZKOŁY

Nasza szkoła znajduje się w Opolu przy ul. Kościuszki 43. W pobliżu szkoły znajdują się:

• Zespół Szkół Elektrycznych,
  • Wojewódzki Sztab Wojskowy,
  • Uniwersytet Opolski,
  • pływalnia Akwarium.

Od dworca PKP można dojechać autobusem linii 5 i 10. jednak najlepiej dojść na piechotę, gdyż znajduje się on całkiem niedaleko.

Dzisiaj 510 | Wczoraj 629 | Tydzień 1139 | Miesiąc 8944 | Ogólnie 156581