Szczęśliwy numerek:  
Dzisiaj: 
22
Jutro: 
28
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Publiczne Technikum nr 3 przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota” w Opolu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".

Pływanie

Sukcesy w pływaniu

Zespół Szkół Ekonomicznych od kilku lat osiąga wysokie sukcesy w pływaniu. Nasi reprezentanci trenują pod czujnym okiem Pana Rafała Krzyształowicza, trenera pływania i byłego zawodnika tej dyscypliny sportowej. W naszym dorobku medalowym znajdują się krążki zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i drużynowych.

W ostatnich dwóch latach zdobyliśmy łącznie 13 medali: 4 złote, 4 srebrne i 5 brązowych. Szczególnie cieszą nas srebrne medale zdobyte w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców oraz drugie miejsce w nocnym pływaniu długodystansowym w kategorii open. W kolekcji medalowej brakuje nam tylko złotego medalu w rywalizacji sztafetowej. I to jest nasz cel na przyszłość !!! Największe sukcesy w tej dyscyplinie sportu do tej pory odnosili: Łukasz Szczerba, Kalina Łężak, Marcin Kowalski, Arkadiusz Wiśniewski, Mateusz Szal.  
Nasi pływacy to również Ratownicy WOPR. Wraz z innymi uczniami interesującymi się ratownictwem, tworzą szkolną grupę ratowniczą i  reprezentują opolski Ekonomik w zawodach z pierwszej pomocy. Naszym największym sukcesem jest 2 miejsce w Wojewódzkich Zawodach z Pierwszej Pomocy oraz 5 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”. Nasi Ratownicy szkolą się pod skrzydłami dwóch entuzjastów tej dziedziny, czyli Pana Tymoteusza Moreli i Pana Rafała Krzyształowicza.  Ratownicy z Ekonomika to między innymi : Dagmara Koziarska, Kalina Łężak, Karolina Zyła, Marcin Kowalski, Arkadiusz Wiśniewski, Denis Górka, Bartłomiej Grondys.

 

Dzisiaj 43 | Wczoraj 762 | Tydzień 806 | Miesiąc 10798 | Ogólnie 210861

©2019 Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu