Start arrow Rekrutacja arrow Rekrutacja - wydział młodzieżowy

Nowe klasy 2012/2013

Zasady rekrutacji

Terminarz rekrutacji


 

Film ''Tigers of Economics'' on Vimeo

Otwórz film "Tigers of Economics" na Vimeo.

Ważne informacje

  • UWAGA!!! Osoby zakwalifikowane do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu do 25 lipca br. do godz. 15.00 muszą dostarczyć oryginały świadectwa oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego w celu potwierdzenia chęci nauki w szkole. Komisja rekrutacyjna wydaje również skierowania na badania lekarskie.

Rekrutacja - wydział młodzieżowy
Praktyki zawodowe w Bolonii PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
23.05.2016.
Wybrany obraz
Praktyki w Bolonii trwają 2 tygodnie i odbywają się w następujących zawodach: fototechnik, ekonomista, logistyk. Uczniowie zazwyczaj pracują rano, potem przygotowują wspólnie posiłki w hostelu lub chodzą do pizzerii na miasto. Po południu zwiedzają Bolonię, podziwiają architekturę, odwiedzają muzea oraz próbują włoskiej kawy i lokalnych potraw... W weekendy natomiast... wyruszają w dalsze wojaże np.: do Wenecji czy Modeny, gdzie podziwiać można super szybkie samochody marki Ferrari.
Wybrany obraz
- Tomasz Świstak -
"Praktyka z Erasmusa bardzo mi się podoba. Pozwoliła mi ona osiągnąć zamierzone cele oraz spełnić swoje marzenia odnośnie wizyty we Włoszech. Podczas godzin pracy realizuję zadania adekwatne do mojego zawodu!".
- Bartosz Placek -
"Praktyki we Włoszech z projektu Erasmus uważam za udane, gdyż jest to niezwykle przyjemny sposób by poznać nową kulturę, ludzi oraz sposób pracy w poszczególnych zawodach. Otaczają mnie tutaj sami życzliwi ludzie, którzy nie rzucają mi kłód pod nogi - wręcz przeciwnie, zawsze są gotowi wyciągnąć pomocną dłoń czy udzielić cennych wskazówek".
- Natalia Lyga -
"Wykorzystywałam wiedzę poznaną wcześniej w Ekonomiku oraz zobaczyłam jak logistyka wygląda w praktyce. Uczestniczyłam w przyjęciu towarów do magazynu, w składowaniu i pakowaniu".
- Agata Kubicka i Aleksander Moskalik -
"Na praktykach w naszym zakładzie uczymy się obsługi wielu programów graficznych. Obsługujemy również sprzęty do drukowania, które można znaleźć w dużych drukarniach. Uczymy się procesów, które zachodzą w trakcie produkcji i postprodukcji grafik".
Czytaj całość…
 
Międzynarodowe znajomości to świetna sprawa! PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
23.05.2016.
Grupa uczniów Ekonomika ucząca się w zawodach: technik logistyk, technik ekonomista już od ponad tygodnia przebywa na praktykach zagranicznych w Wiedniu w ramach projektu "Odważnie do Europy - międzynarodowe praktyki zawodowe szansą dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych".
Wybrany obraz

Dawid - korespondencja ze stażu w Austrii:
"Na początku wyjazdu miałem obawy, że sobie nie poradzę ale już po pierwszym dniu łatwo zakomunikowałem się ze wszystkimi pracownikami w firmie. Zadania w firmie są ciekawe, dopasowane idealnie dla praktyk. Ludzie w całym Wiedniu są bardzo otwarci i towarzyscy. Z chęcią oprowadzili Nas po mieście i pokazali ciekawe miejsca.
Różnorodność kulturowa nie jest tutaj żadnym problemem, każdy człowiek jest otwarty i uśmiechnięty. Poznałem tutaj znajomych, którzy są różnych wyznań i kolorów skóry, jednak nie było to dla Nas przeszkodą aby wymienić się numerami i spotykać się częściej.Międzynarodowe znajomości to świetna sprawa, możemy używać języka angielskiego albo niemieckiego...".
 
Wybrany obraz
Czytaj całość…
 
Spot promujący ZŁOTY EKONOMIK 2016! PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
27.04.2016.
Kamil Barczyk, Marcin Chmurowski to autorzy spotu, który został zaprezentowany podczas wojewódzkiej uroczystości podsumowania Rankingu Perspektywy 2016! Filmik to kompilacja najważniejszych inicjatyw promocyjnych tego roku i został przygotowany specjalnie na to wydarzenie.

 
{{ REKLAMA - GRAFIKA - FOTOGRAFIA }} PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
25.04.2016.
Zapraszamy do Technikum nr 3 do klas w zawodach: technik organizacji reklamy, technik cyfrowych procesów graficznych i fototechnik. To młode zawody w naszej szkole, ale cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów i pracodawców!
UWAGA! Bardzo wysokie wyniki na egzaminach zawodowych. Mamy ZOOM na pasję!
Wybrany obraz
Foto. / Edycja: mgr Karina Koźlik-Wieczorek / mgr Piotr Wójcik
 
Ekonomik podpisał umowę z firmą Opta Data! PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
18.04.2016.

 

Wybrany obraz

 

15 kwietnia nastąpiło uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Miastem Opole, Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu a firmą OPTA DATA.

Wybrany obraz

Umowa wyraża wolę nawiązania ścisłej współpracy pomiędzy Miastem Opole, Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu oraz firmą Opta Data, która obejmować będzie między innymi:

  • utworzenie profilowanej klasy w szkole pod patronatem firmy, skierowanej na nabywanie kompetencji z zakresu szeroko rozumianego sektora usług informatycznych i rozliczeniowych;
  • poszerzenie kwalifikacji uczniów szkoły poprzez wskazanie dodatkowych obszarów kształcenia w ramach nauczania przedmiotów: język niemiecki, przedmioty zawodowe i informatyka, uwzględniających profil działalności firmy;
  • organizowanie i prowadzenie dni otwartych firmy w jej siedzibie dla uczniów szkoły;
  • organizowanie i prowadzenie wykładów dotyczących sektora usług rozliczeniowych dla uczniów szkoły.
Czytaj całość…
 
TECHNIK CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
15.04.2016.

Dlaczego warto wybrać ten zawód w Zespole Szkół Ekonomicznych? Odpowiedź znajdziecie w krótkim filmiku zrealizowanym przez klasę 3TD w tym zawodzie!

 Wybrany obraz
https://www.youtube.com/watch?v=Mmih5_Twj14

 
DZIĘKUJEMY! PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
21.03.2016.

Wybrany obraz

W imieniu dyrekcji, zaangażowanych nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych, serdecznie dziękujemy za odwiedzenie Nas 21 marca 2016 w Dzień Otwartych Drzwi. Było nam bardzo miło gościć uczniów szkół gimnazjalnych i ich opiekunów! Mamy nadzieję, że zobaczymy się już niedługo :-)

Wybrany obraz


Foto.: Julia Jezierny, 2TA Fototechnik

 
Targi EDU 2016 PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
10.03.2016.

Dziękujemy wszystkim gimnazjalistom za odwiedzenie naszych stoisk promocyjnych na Targach EDU 2016 w Opolu. Cieszymy się tak wielkim zainteresowaniem. Zapraszamy na Drzwi Otwarte naszej szkoły, które odbędą się, już tradycyjnie, w pierwszy dzień wiosny 21 marca 2016 r. Do zobaczenia!

 
Targi EDU 2016 PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
10.03.2016.

 

Wybrany obraz

 

Gratulujemy i dziękujemy klasie 3E w zawodzie technik organizacji reklamy oraz uczniom z innych klas i ich opiekunom przeprowadzenia wspaniałej kampanii reklamowej naszej szkoły!

 
A co dziś robią ekonomiści? PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.03.2016.
Z humorem, dystansem i metaforą...  W tym roku podczas targów edukacyjnych dużą atrakcją cieszą się wlepki przygotowane i zaprojektowane przez klasę 3TE (technik organizacji reklamy) i opiekunów: Pana Piotra Wójcika i Pana Tomasza Stotko. Ważne jest to, że pomysł na wlepki dalej się rozwija... Czekamy na ciekawe, zaczepne hasła :) Najciekawsze zostaną umieszczone na wlepkach!
 
Wybrany obraz

Szkoła to miejsce na kreatywność i praktyczną naukę zawodu. Promujemy szkołę razem!

 
Rekrutacja 2016/2017 PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
28.01.2016.

W roku szkolnym 2016/2017 w Publicznym Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Opolu będziemy prowadzić nabór do następujących klas:

 

Zawód

Lata nauki

Planowana liczba oddziałów klasy I w roku szkolnym 2016/2017

Planowana liczba uczniów w oddziałach klasy I w roku szkolnym 2016/2017

technik logistyk

klasa z nachyleniem programowym
 „Sprawni jak Żołnierze”

4

1,5

48

technik logistyk

klasa z nachyleniem programowym „Eurologistyka”

4

1

32

technik ekonomista

klasa z nachyleniem programowym „Rachunkowość i finanse”

4

2

60

technik ekonomista

klasa prowadzona pod patronatem firmy OPTA DATA z nachyleniem programowym „Informatyka w biznesie”

4

0,5

15

technik cyfrowych procesów graficznych

4

0,5

15

fototechnik

4

0,5

15

technik organizacji reklamy

klasa z nachyleniem programowym
„E-marketing”

4

1

30

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 12 z 43