Start
Dzień Bezpiecznego Internetu 2017 w Ekonomiku
Wpisał: Izabela Tkocz   
23.03.2017.
Jak bezpiecznie i działając z poszanowaniem prawa korzystać z Internetu? Czym jest fonoholizm i czy mnie to zjawisko dotyczy? Na czym polega informatyka śledcza? Jak tzw. metodami domowymi można rozpoznać czy zdjęcie jest sfałszowane? - to tylko niektóre z wielu pytań, na które odpowiedzi mogli uzyskać uczniowie naszej szkoły, uczestniczący w dn. 17.03.2017r w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu.
W zorganizowanym po raz kolejny spotkaniu, a uświetnionym w tym roku wystąpieniami gości specjalnych, tj. asp. M. Kędry z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz dr inż. M.Podpora z Politechniki Opolskiej wzięli udział uczniowie głównie klas pierwszych, którzy mieli także okazję skonfrontować swoją wiedzę z wiedzą ekspertów i wysnuć konstruktywne wnioski co do ich funkcjonowania w zcyfryzowanym, współczesnym świecie.
Znaczną dawkę wiedzy w tym temacie zaprezentowali także uczniowie kl. 2b, Daniel Kop i Szymon Mrozek, którzy w drugiej części uroczystości przybliżyli swoim młodszym kolegom tematykę fonoholizmu, czyli uzależnienia od telefonu komórkowego.
(M.Polok, I.Tkocz)
 

Czytaj całość…
 
*** Bardzo dziękujemy ***
Wpisał: Izabela Tkocz   
22.03.2017.
Ponad 500 uczniów szkół gimnazjalnych odwiedziło w dniu dzisiejszym Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu!
Pani dyrektor Ewa Nowak-Kübler, "dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom szkoły, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w to wydarzenie i jak zawsze z pasją reprezentowali Nasz Ekonomik".
Podziękowania także dla 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu oraz klasy 3TE w zawodzie technik organizacji reklamy za zorganizowanie przestrzeni w holu głównym i "Poczekalni 11:15".
 

 
Finał VIII Wojewódzkiego Konkursu Potyczki księgowe już za nami!
Wpisał: Kamil Janik   
21.03.2017.
16 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole Finał VIII Wojewódzkiego Konkursu „Potyczki księgowe”, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół ekonomicznych z Brzegu, Olesna, Kędzierzyna – Koźla, Kluczborka, Nysy, Strzelec Opolskich i Opola. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Opolu oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Opolu, pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Opola. Finaliści konkursu rozwiązywali zadania z zakresu księgowości finansowej, prawa podatkowego i analizy finansowej.
 

Czytaj całość…
 
DZIEŃ OTWARTY W EKONOMIKU! 5+
Wpisał: Izabela Tkocz   
20.03.2017.

Zapraszamy serdecznie 21.03.3017 na Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ulicy Kościuszki 43 w Opolu. W holu głównym powita Was agencja reklamowa G.A.N.G. z klasy 3TE (technik organizacji reklamy). Czekają na Was ciekawe warsztaty z logistyki, ekonomii, fotografii, grafiki i reklamy, a ponadto dużo dobrej atmosfery, poczęstunek i rozmowy o wybranych kierunkach kształcenia!

Zaglądajcie od 8:30 - 14:30 :-)

5+ / pięć kierunków kształcenia + kursy kwalifikacyjne dla dorosłych!

 


 
Szkolne Eliminacje XX Konkursu Wiedzy o Austrii "Austria kraj i mieszkańcy"
Wpisał: Izabela Tkocz   
19.03.2017.
Dnia 14.03.2017 odbyły się w Ekonomiku Szkolne Eliminacje XX Konkursu Wiedzy o Austrii "Austria kraj i mieszkańcy". 66 naszych  uczniów musiało się wykazać wiedzą z historii, geografii, nauki, kultury, życia społecznego i politycznego Austrii. Ogłoszenie wyników I etapu-szkolnego 28.03.2017, II etap - finał - 04.04.2017r.
Nagrodą w konkursie jest wycieczka do Wiednia ufundowana przez Biuro Podróży ALMATUR. Wszyscy uczestnicy finału otrzymają ponadto nagrody rzeczowe i dyplomy.

Trzymam kciuki
Monika Kuźnik


Czytaj całość…
 
XII Edycja Wielkiego Ślizgania
Wpisał: Izabela Tkocz   
19.03.2017.

Ty masz tę moc! - pod takim hasłem odbyła się XII Edycja Wielkiego Ślizgania oraz akcja charytatywna, mająca na celu przekazanie opolskim Domom Dziecka jak najwięcej artykułów higienicznych. Organizatorem był Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w Opolu.
Uczniowie Ekonomika wykazali się wielką empatią i hojnością w szczególności klasa 1f, 1d,2a,2b i 3e.
We wtorek Pani Katrin Koschny odebrała wszystkie artykuły. Klasa, której zebrane artykuły będą ważyć najwięcej wygrywa! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Dziękuję za zaangażowanie;)
Monika Kuźnik

Czytaj całość…
 
Kolejna zbiórka nakrętek dla Bartusia za nami
Wpisał: Izabela Tkocz   
16.03.2017.
W imieniu Bartusia i jego rodziców serdecznie dziękuję za marcową zbiórkę nakrętek. Tym razem najbardziej Pozytywnie Zakręceni okazali się maturzyści z klasy 4c i 4d. Zebraliśmy łącznie 5 worków nakrętek. Kolejna zbiórka 1 czerwca w Dzień Dziecka.
 
Monika Kuźnik
 
 
 
Nauczyciele Ekonomika na 5+
Wpisał: Izabela Tkocz   
16.03.2017.

Podczas Rady Pedagogicznej, nauczyciele naszej szkoły pracowali nad nowym hasłem reklamowym dla Ekonomika 5+ ...
Oto efekty ich pracy!

#ekonomikopole


 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 25 - 32 z 1887

Współpracujemy z
Wirtualny spacer po Ekonomiku

Ekonomik na Facebook'u

Galeria

Realizujemy projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Współpracujemy z
Współpracujemy z

Certyfikaty jakości

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-04-21
USD 3,9841 +0,64%
EUR 4,2705 +0,17%
CHF 3,9921 +0,33%
GBP 5,1003 +0,41%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
Wspierane przez Money.pl