Start
Finał konkursu logistycznego
Wpisał: Izabela Tkocz   
13.04.2017.
Elżbieta Świątek z klasy 4TG jako jedyna z całej szkoły zakwalifikowała się do finału konkursu logistycznego organizowanego przez Międzynarodowa Wyższa Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Pierwszy etap to test jednokrotnego wyboru. Drugi etap polegał na rozwiązaniu zadań testowych wielokrotnego wyboru. O zakwalifikowaniu się na kolejny szczebel konkursu decydowała zarówno poprawność odpowiedzi jak i szybkość ich udzielania. Finał konkursu odbył się we Wrocławiu 31.03.2017. Elżbieta wraz z 60 innymi uczestnikami rozwiązywała zadania konkursowe,typowo praktyczne,  opracowane przez firmę transportową Fracht. Jury przyznało naszej uczennicy dyplom z podziękowaniem za uczestnictwo. Opiekunem była pani Agata Kowalska - Małek. Gratulujemy naszej finalistce.
 

Czytaj całość…
 
Spelling Master
Wpisał: Administrator   
11.04.2017.
Wybrany obraz
 
Sabrina z tytułem finalistki Olimpiady Medialnej
Wpisał: Administrator   
11.04.2017.
 
Wybrany obraz
Z ponad 600 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy w tym roku przystąpili do Olimpiady Medialnej, Sabrina Suschka z klasy 4TE znalazła się w ścisłym finale!
Rozgrywka finałowa dotyczyła przedstawienia niebanalnej postaci, zapomnianego a zarazem ważnego dziennikarza. Uczennica pracowała nad życiorysem Edmunda Osmańczyka. Sabrina rywalizowała z 24 uczestnikami z całej Polski. Rewelacyjnie zaprezentowała się podczas debaty na temat wolności słowa w mediach.
Uzyskując 11 miejsce w Polsce uzyskała tytuł finalistki i indeks Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie!
Opiekun merytoryczny: Piotr Wójcik
 
Ankieta
Wpisał: Kamil Janik   
10.04.2017.
Do 28 kwietnia trwają konsultacje społeczne poświęcone utworzeniu nowych jednostek pomocniczych na terenie miasta Opola. Urząd Miasta Opola pragnie umożliwić jak największej liczbie mieszkańców udział w konsultacjach, w związku z tym na prośbę UM Opola publikujemy link do formularza ankiety http://ankiety.um.opole.pl/index.php/949659/lang-pl
 
Dyplom
Wpisał: Administrator   
10.04.2017.
Wybrany obraz
 
Wielkanoc z PCK!
Wpisał: Administrator   
06.04.2017.
Zbliżają się Święta Wielkanocne, czas szczególnie ważny i wyczekiwany. Niestety nie wszyscy będą mogli się nimi cieszyć. Poczucie bezradności i pozostawienie samemu sobie z problemami życia codziennego nie zachęca do radości i pozytywnego spojrzenia w przyszłość. Samotność, ubóstwo, trudności finansowe dotykają wiele osób niepełnosprawnych, osób starszych, samotnych, czy rodzin wielodzietnych, gdzie najtrudniej zrozumieć dzieciom ograniczenia płynące z trudnej sytuacji materialnej.
Oddział rejonowy PCK w Opolu, jak co roku, organizuje wielkanocną akcję pomocy pt. „WIELKANOC Z PCK” , podczas której naszym zadaniem będzie zorganizowanie zbiórki żywności trwałej. Chcemy przygotować paczki dla rodzin potrzebujących z terenu Miasta Opola oraz okolic.
Zbiórka żywności trwałej (takiej jak np.: makaron, słodycze, ryż, cukier, olej, mąka, kasza, konserwy) odbędzie się w naszej szkole  w dniach 6-7.04.2017 r.  i  10-11.04.2017 r.  od godz. 7:45 do 8:15 oraz na długich przerwach obok portierni.
 
Wybrany obraz
 
„Pomagając – pomagamy!”
Szkolne Koło PCK
 
List od rodziców do rodziców
Wpisał: Izabela Tkocz   
04.04.2017.
Szanowni Państwo
W imieniu Dyrekcji i Rady Rodziców zapraszamy na jutrzejsze spotkanie, na którym zapoznacie się Państwo z postępami edukacyjnymi swoich dzieci z ich mniejszymi i większymi sukcesami.
Rada Rodziców wraz z uczniami ZSE w Opolu chciałaby również tego dnia pochwalić się tym co szkoła, dzieci zyskały dzięki dobrowolnym wpłatom na rzecz Rady Rodziców. Zebrane środki finansowe trafiają przecież pośrednio lub bezpośrednio do naszych dzieci.
Niby to tylko 60 zł rocznie (6 zł miesięcznie), a tak wiele dzięki nim można zyskać:
 • wspieramy projekty Samorządu Uczniowskiego,
 • wydarzenia kulturalne, sportowe, naukowe,
 • nasze dzieci mogą bezpiecznie dojechać na wycieczki, olimpiady, rozwijać pasje,
 • nagradzać,
 • wspierać potrzebujących uczniów
 • pomóc w zdobywaniu najlepszych materiałów dydaktycznych…

To niezwykle piękne, że dobrowolnie dzielicie się Państwo tym,  na co ciężko pracujecie. Nie ma lepszej lekcji dla Waszych dzieci niż „właściwy przykład płynący od góry”.
Obecnie Rada Rodziców wspólnie z Dyrekcją szkoły postawiła sobie za główny cel uzbieranie funduszy na zakup szafek ubraniowych/szkolnych, które udogodnią pobyt w szkole naszym dzieciom,  zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.
Prosimy wszystkich Rodziców, którym z różnych względów umknęła kwestia wpłaty o wsparcie finansowe, kwota umowna to w dalszym ciągu 60 zł (wpłata u wychowawców lub sekretariacie szkoły). Każda złotówka to krok do osiągnięcia celu, do lepszego jutra dla naszych dzieci.
 
„Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”
(Robert Baden Powell)Dziękujemy
Prezydium Rady Rodziców
 
 

 
Hanna Ferdynus finalistką Konkursu Internetowa Przygoda
Wpisał: Administrator   
04.04.2017.
 
Wybrany obraz
Hanna Ferdynus z klasy 4TB, ubiegłoroczna finalistka Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Euklides kontynuuje swoje matematyczne pasje. W tym roku szkolnym została finalistką V edycji Konkursu Internetowa Przygoda z Matematyką organizowanego przez Wydział Matematyczno-Przyrodniczy Szkoły Nauk Ścisłych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Trzyetapowe zmagania obejmowały rozwiązywanie zadań drogą elektroniczną, kolejnym etapem było indywidualne rozwiązywanie zadań problemowych, by w finale w Warszawie (25 marca 2017 r.) wśród 17 pozostałych uczestników wykazać się kreatywnością i matematycznymi zdolnościami. Jury konkursu doceniło umiejętności Hani przyznając jej wyróżnienie. Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.
 
Wybrany obraz
Nauczyciele matematyki

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 25 - 32 z 1905

Współpracujemy z
Wirtualny spacer po Ekonomiku

Ekonomik na Facebook'u

Galeria

Realizujemy projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Współpracujemy z
Współpracujemy z

Certyfikaty jakości

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-05-30
USD 3,7471 +0,27%
EUR 4,1739 -0,13%
CHF 3,8326 -0,12%
GBP 4,8147 +0,33%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
 • Toshiba, Olympus, Sanyo, Sharp. Zmierzch japońskich gigantów elektroniki
  Kiedyś były synonimem nowych technologii. Rozdawały karty na rynku i nadawały tempo zmian. Teraz wstrząsane są skandalami, korupcyjnymi aferami i kłopotami finansowymi. Serwis CNN opisuje przykłady bolesnych upadków japońskich firm, które były legendami, teraz walczą o przerwanie. Toshiba, Sony, Sanyo... Oto zmierzch gigantów.
 • Mark Zuckerberg: każdy powinien dostawać dochód podstawowy
 • "Czeski Trump", który "oj..ał państwo" i gardzi polskim jedzeniem. Teraz dymisja, za chwilę fotel premiera?
 • Agencja Moody's tnie rating Chin. Pierwszy raz od 1989 roku
 • Budżet Donalda Trumpa. Pierwszy raz od dawna ma sprzyjać tym, którzy płacą podatki
 • Szwajcarzy rozstrzygnęli sprawę w referendum. Rezygnują z atomu
Wspierane przez Money.pl