Start
Wydarzenie w ramach kampanii społecznej OPP na 101 % w Opolu
Wpisał: Administrator   
31.03.2017.

Zapraszamy serdecznie uczniów, przedstawicieli organizacji pozarządowych i mieszkańców na imprezę  plenerową 1 i 2 kwietnia 2017 roku na Pl. Wolności w Opolu w sobotę od 12.00 do 19.00, w niedzielę od 11.00 do 18.00.

Wydarzenie jest okazją do poznania działalności organizacji pożytku publicznego działających w Opolu i bezpłatnego rozliczenia swojego PIT-u.  Dyżur księgowej, która bezpłatnie wypełnia PIT-y mieszkańcom – 14.00-18.00 sobota, namiot żółty z logo  Centrum Dialogu Obywatelskiego na dolnym tarasie Pl. Wolności. Spotkanie to również okazja do podkreślenia  wkładu jaki wnoszą te organizacje dla społeczności naszego miasta oraz zachęcenie obywateli Opola do wsparcia ich działalności poprzez przekazanie 1%.

Czytaj całość…
 
Zebranie z rodzicami
Wpisał: Administrator   
31.03.2017.

Zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami w dniu 5 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00.

Na zebraniu poruszane będą sprawy bieżące, osiągnięcia uczniów i frekwencja, w klasach czwartych podane zostaną proponowane oceny roczne.

Rodziców uczniów klas 2B, 2D, 2E, 2F zapraszamy do auli na godz. 17.00 na spotkanie dot. bezpieczeństwa w Internecie.

 
*** Projekt filmowy Mateusza Wyżlińskiego ***
Wpisał: Izabela Tkocz   
31.03.2017.
Uczeń Ekonomika - Mateusz Wyżliński (4TA fototechnik) zrealizował film promujący sesję popularnonaukową z okazji 800 lecia Opola! Ten wyjątkowy materiał to efekt długotrwałej pracy i zaangażowania maturzysty. Mateusz to świadomy swojego talentu młody artysta, który dał się poznać z licznych pasji i sukcesów recytatorskich i fotograficznych na najwyższym szczeblu! 
MOON - Mechaniczny by Night - Challenge Szkół!
Wpisał: Izabela Tkocz   
31.03.2017.

Klasa 3TE (technik organizacji reklamy) wspierała najważniejsze wydarzenie promocyjne na Wydziale Mechanicznym Politechniki Opolskiej - Mechaniczny by Night - Challenge Szkół. Młodzież zaplanowała to wydarzenie w ramach kampanii reklamowej, którą opracowała dla uczelni. Właśnie tak uczą się najważniejszej kwalifikacji w ich zawodzie - organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej - praktycznie i z pomysłem!

#ekonomikopole

 


Czytaj całość…
 
Kamil Rudnicki - zwycięzcą Konkursu Poligraficznego
Wpisał: Administrator   
29.03.2017.

 

Wybrany obraz

 

Uczniowie klasy 4TD - Kamil Rudnicki i Szymon Madej, wzięli udział w finale I Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego organizowanego przez Wydział Inżynierii i Produkcji Politechniki Warszawskiej.

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwsze dwa etapy były częściami kwalifikacyjnymi, które odbyły się w naszej szkole i polegały na rozwiązaniu testu online. Do finału zakwalifikowanych zostało 41 uczniów z 14 szkół średnich, a w konkursie wzięło udział ponad 800 uczestników z 43 szkół.

Zwycięzcą konkursu został Kamil Rudnicki - uczeń klasy w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych, jednakże na wyróżnienie zasługuje również Szymon Madej, który dostał się do finałowej czterdziestki jedynki.

Wybrany obraz

Opiekunami finalistów byli: pan Remigiusz Janik oraz pan Michał Krawiec.

 
Dyplom
Wpisał: Administrator   
29.03.2017.
Wybrany obraz
 
Nowe dzielnice Opola - konsultacje społeczne
Wpisał: Administrator   
29.03.2017.
W związku z trwającymi konsultacjami w sprawie utworzenie na terenie Miasta Opola nowych jednostek pomocniczych oraz zmiany granic istniejących dzielnic Miasta Opola, Urząd Miasta Opola informuje o możliwości wyrażania opinii przez mieszkańców.
Celem konsultacji jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez umożliwienie jego członkom włączenie się w proces tworzenia nowej struktury administracyjnej Miasta. Uzyskanie opinii w przedmiocie konsultacji jest tym cenniejsze, że jest ona wyrażona przez mieszkańców.
Głosowanie odbywa się na formularzu ankiety w wyznaczonych punktach (lista ponieżej) lub drogą elektroniczną http://ankiety.um.opole.pl/index.php/949659/lang-pl w terminie od 24 marca do 28 kwietnia 2017 r.
 
Czytaj całość…
 
Idea solidarności w kontekście europejskim
Wpisał: Kamil Janik   
29.03.2017.

 
21 marca, w ramach Dnia Otwartych Drzwi szkoły i projektu Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, odbyły się warsztaty dotyczące idei solidarności, głównie w kontekście europejskim. W wydarzeniu wzięli udział m.in. członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego oraz uczniowie klasy 3D i 1H. Zajęcia rozpoczęły się od burzy mózgów, podczas której pojawiały się różne hasła kojarzone z pojęciem solidarności. Najczęstsze z nich to wspólnota, współpraca, wolność i sprawiedliwość. Następnie dyskutowano nad kwestią akcji humanitarnych oraz pomocy w krajach pogrążonych w konfliktach. Uczniowie doszli do wniosku, że należy pomagać, jednak były sprzeczne zdania co do tego, w jaki sposób. Większość stwierdziła, że trudno jest wyjechać i porzucić swoje dotychczasowe, wygodne i bezpieczne życie, lepiej np. zaangażować się w zbiórki pieniędzy lub darów. Gimnazjaliści odwiedzający klasę, w której debatowano, dostali na karteczce do uzupełnienia zdanie: Pojęcie „solidarność” kojarzy mi się z… Wśród odpowiedzi najczęstsze to wolność, współpraca i Lech Wałęsa, jednak pojawiały się też inne, np. odpowiedzialność, integracja, demokracja, miłość i walka o wspólne dobro. Uczestnicy warsztatów mieli okazję do wymiany swoich poglądów, a także poszerzenia wiedzy na temat obecnej sytuacji międzynarodowej. Natomiast 23 marca członkowie SKE dyskutowali na temat solidarności w kontekście kryzysu migracyjnego. Poruszono kwestię obecności imigrantów ze Wschodu w Polsce, szczególnie na Opolszczyźnie. Co więcej, omówiono problemy, które często wiążą się z przyjmowaniem uchodźców: ataki terrorystyczne, protesty, sytuacje, gdy emeryt uczciwie pracujący całe życie dostaje mniej niż nowo przybyły uchodźca. Uczniowie doszli do wniosku, że państwa Europy, szczególnie Unii Europejskiej, powinny pomagać sobie nawzajem w tym kryzysie, a nie nakazywać innym przyjmowanie określonych ilości uchodźców.

Prezes Klubu Europejskiego
Hanna Ferdynus
 

Pozostałe zdjęcia w galerii
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 33 - 40 z 1905

Współpracujemy z
Wirtualny spacer po Ekonomiku

Ekonomik na Facebook'u

Galeria

Realizujemy projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Współpracujemy z
Współpracujemy z

Certyfikaty jakości

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-05-30
USD 3,7471 +0,27%
EUR 4,1739 -0,13%
CHF 3,8326 -0,12%
GBP 4,8147 +0,33%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
  • Toshiba, Olympus, Sanyo, Sharp. Zmierzch japońskich gigantów elektroniki
    Kiedyś były synonimem nowych technologii. Rozdawały karty na rynku i nadawały tempo zmian. Teraz wstrząsane są skandalami, korupcyjnymi aferami i kłopotami finansowymi. Serwis CNN opisuje przykłady bolesnych upadków japońskich firm, które były legendami, teraz walczą o przerwanie. Toshiba, Sony, Sanyo... Oto zmierzch gigantów.
  • Mark Zuckerberg: każdy powinien dostawać dochód podstawowy
  • "Czeski Trump", który "oj..ał państwo" i gardzi polskim jedzeniem. Teraz dymisja, za chwilę fotel premiera?
  • Agencja Moody's tnie rating Chin. Pierwszy raz od 1989 roku
  • Budżet Donalda Trumpa. Pierwszy raz od dawna ma sprzyjać tym, którzy płacą podatki
  • Szwajcarzy rozstrzygnęli sprawę w referendum. Rezygnują z atomu
Wspierane przez Money.pl