Start
Podziękowania
Wpisał: Administrator   
03.01.2017.
Wybrany obraz
Czytaj całość…
 
Życzenia noworoczne od Bartusia
Wpisał: Izabela Tkocz   
02.01.2017.

Szczęśliwego Nowego Roku życzy Bartuś z rodziną.

P.S. Dziękuję za 20 worków nakrętek ;)


Czytaj całość…
 
"Laptop na bank"
Wpisał: Administrator   
02.01.2017.

Miło nam poinformować, że nasz uczeń - ekonomista z klasy 3B Piotr Czelik - zakwalifikował się w Ogólnopolskim Konkursie "Laptop na Bank" do etapu centralnego, który odbędzie się 12.01.2017 r. w siedzibie Banku NBP w Warszawie. Serdecznie gratulujemy!

A. Podleska

 
IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce
Wpisał: Izabela Tkocz   
31.12.2016.

Zespół  Szkół Ekonomicznych im. Gen Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu

oraz

Narodowy Bank Polski Oddział w Opolu

zapraszają  do udziału w IV edycji  Wojewódzkiego Konkursu  Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce.


Szczegółowe informacje na temat konkursu podane są w Regulaminie Konkursu.
Konkurs będzie składał się z dwóch etapów:
-  I etap- na poziomie szkoły - 08 lutego 2017 r.
- II etap- finał wojewódzki –  23 marca 2017 r.

Zgłoszenia do Konkursu należy dokonać za pomocą formularza zgłoszeniowego (ZAŁĄCZNIK 1)
Formularz należy odesłać pocztą (zeskanowany) na adres mailowy szkola@ekonomik.opole.pl lub faksem (77- 454 44 54) do dnia  27 stycznia 2017 r.

Po otrzymaniu formularza zgłoszeniowego zestawy pytań testowych na etap szkolny zostaną przesłane drogą elektroniczną na adres e-mail osoby odpowiedzialnej za organizację tego etapu w szkole, podany w formularzu zgłoszeniowym najpóźniej do 06 lutego 2017r.

Po eliminacjach szkolnych wypełnione zestawy pytań muszą być odesłane na adres Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu, 45-063 Opole, ul. Kościuszki 43,  najpóźniej do 13 lutego 2017 r. – decyduje data stempla pocztowego.
Ponadto prosimy o sporządzenie protokołu po zakończeniu I etapu Konkursu i przesłanie go faxem (77 - 454 44 54 do dnia  09.02.2016 r. (ZAŁĄCZNIK 2) .

Na uczestników Konkursu czekają cenne nagrody:
1. Nagrody dla laureatów i finalistów Konkursu:
    a)  tablety lub czytniki e-book – nagrody za zajęcie 1-3 miejsca
    b)  bony na książki – za zajęcie miejsca 4-6
2.  Nagrody pocieszenia dla wszystkich pozostałych finalistów oraz uczestników gali finałowej.
3.  Nagrody dla szkół z największą liczbą uczestników w I etapie Konkursu:
     a) pamięć zewnętrzna do komputera
4.  Nagrody dla opiekunów z najaktywniejszych szkół - bony na książki


Zapraszamy do licznego udziału w konkursie.
Organizatorzy Konkursu
 
Warsztaty Express Yourself
Wpisał: Izabela Tkocz   
26.12.2016.
Warsztaty Express Yourself – już druga ich edycja – odbyły się w grudniu,  w Centrum Nauka-Biznes Politechniki Opolskiej. Wzięło w nich udział ok. 120 uczniów z sześciu szkół z regionu, w tym Zespół Szkół Ekonomicznych.  Ich cel to wsparcie rozwoju osobistego młodych ludzi, tak by pobudzić ich do rozwoju zawodowego. Wśród gości drugiej edycji byli wizjonerzy, wynalazcy i pasjonaci, którzy mieli zainspirować młodzież do kreatywnego budowania ścieżki zawodowej. Gościem specjalnym był – prezes Fundacji WOŚP Jurek Owsiak.
Pod opieką P. Krzak uczniowie z klasy 3C wzięli udział w warsztatach m.in. na temat „poszukiwania pracy marzeń”, czy wyznaczania celów życiowych. Młodzież wzięła udział  także w spotkaniach  z ciekawymi ludźmi, którzy dzięki swojej pasji, realizują się zawodowo. Najwięcej emocji wzbudziło spotkanie z Jurkiem Owsiakiem, który zachęcał uczniów do działalności wolontariackiej. Podkreślał  jak duże znaczenie  ma,  na obecnym rynku pracy, doświadczenie i kompetencje społeczne zdobyte dzięki zaangażowaniu w pracę na rzecz stowarzyszeń, czy fundacji.  Wszyscy poczuliśmy się odpowiednio zmotywowani do działania.
  
Profesjonalne Samorządy Uczniowskie  Wyjazd do Warszawy
Wpisał: Izabela Tkocz   
26.12.2016.
W ramach projektu „Profesjonalne Samorządy Uczniowskie w Opolu” dofinansowane z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich uczniowie naszej szkoły (aktualni i byli działacze samorządu uczniowskiego) uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Podczas wizyty odbyło się spotkanie z Radnym Młodzieżowej Rady Miasta Warszawy, wizyta w sejmie, a także spotkanie z Posłem Tomaszem Kostusiem.
Najbardziej aktywni i chętni do zdobywania wiedzy uczniowie zwiedzili Sejm RP. Młodzież poznała nie tylko miejsce tworzenia prawa ale również zobaczyła na przykładach posłów, że samorząd uczniowski to pewien przystanek w drodze do Parlamentu RP. Uczniowie mogli dostrzec, że mechanizm pracy posłów i ich wybór jest podobny do działalności SU. Całej podróży towarzyszyła wielka ciekawość tych szczególnych miejsc dla naszej Ojczyzny oraz poczucie wyróżnienia. Wraz z uczniami naszej szkoły w wyjeździe uczestniczyli przedstawiciele 9 samorządów szkolnych z powiatu opolskiego. W trakcie podróży uczniowie nawiązali nowe znajomości oraz wzmocnili już istniejące. Spotkanie z Posłem ukazało problemy z jakimi borykają się młodzi ludzie w naszym województwie. Brak perspektyw i możliwości rozwoju powodują emigrację zarobkową po ukończeniu szkoły średniej.
Dzięki wspólnemu wyjazdowi uczniowie mogli wymienić się doświadczeniami z pracy w swoim środowisku co w przyszłości może przełożyć się to na realne działania między samorządami szkolnymi.
 
 
Czytaj całość…
 
IV miejsce Tenisistów w Województwie
Wpisał: Izabela Tkocz   
26.12.2016.
Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie Patryk Gamrot 3G i Jakub Łach 2F w Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Tenisie Stołowym.
Zawody zostały rozegrane 13 grudnia 2016 roku w Nysie. Nasi chłopcy w grupie eliminacyjnej pokonali trzy zespoły i w półfinale trafili na faworyta mistrzostw , zespół LO nr 2 w Opolu. Niestety przeciwnik okazał się za silny. W tej sytuacji pozostała nam walka o medal  brązowy  z drużyną ze Strzelec  Opolskich. Po bardzo wyrównanym boju to nasi przeciwnicy cieszyli się z trzeciego miejsca.
Po złotym medalu w roku ubiegłym zdobytym przez Patryka Gamrota wraz z naszym absolwentem Wojtkiem Głuszkiem, w tym roku mamy czwarte miejsce. Gratulujemy chłopakom i życzymy medalu za rok.
Opiekunem naszych tenisistów podczas zawodów był Pan Krzysztof Bartnik.
 


Czytaj całość…
 
Plan lekcji
Wpisał: Kamil Janik   
22.12.2016.
W zakładce "Plan lekcji" opublikowano zmieniony plan obowiązujący od dnia 2 stycznia 2017 r.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 57 - 64 z 1864

Współpracujemy z
Wirtualny spacer po Ekonomiku

Ekonomik na Facebook'u

Galeria

Realizujemy projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Współpracujemy z
Współpracujemy z

Certyfikaty jakości

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-03-24
USD 3,9481 -0,52%
EUR 4,2658 -0,22%
CHF 3,9839 -0,21%
GBP 4,9327 -0,50%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
Wspierane przez Money.pl