Start
Olimpiada Przedsiębiorczości
Wpisał: Izabela Tkocz   
30.11.2016.

Olimpiada Przedsiębiorczości odbędzie się 1 grudnia 2016 r. o godz. 9.00 w auli szkolnej. Zapraszamy!

Danuta Łubińska

 
Zbiórka dla bezdomych
Wpisał: Izabela Tkocz   
29.11.2016.

 
II Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
Wpisał: Izabela Tkocz   
29.11.2016.

W czwartek (17.11.2016r) dziesięciu najlepszych ekonomistów naszej szkoły brało udział w etapie okręgowym II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Brzegu. Wyniki będą ogłoszone 28 listopada. Trzymamy za nich kciuki!!!
Katarzyna Romanowska
Anna Suchińska


 

 
MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM
Wpisał: Izabela Tkocz   
29.11.2016.
W ubiegłym tygodniu we wtorek 15 listopada 2016r. w naszej szkole rozegrane zostały Mistrzostwa w Tenisie Stołowym chłopców.
W turnieju wzięło udział 31 zawodników reprezentujących prawie wszystkie klasy. Po rozegraniu około 80 pojedynków poznaliśmy mistrza, został nim Jakub Łach z klasy 2F. Kolejne medalowe pozycje zajęli Filip Mętel 3F medal srebrny, a Piotr Kaniak 1F medal brązowy.
Na miejscu czwartym ,,zameldował’’ się kolejny z pierwszaków Rafał Janocha 1A i tych czterech uczniów będzie nas reprezentować w Mistrzostwach Opola. Szansy reprezentowania ,,Ekonomika’’ w Mistrzostwach Miasta nie będzie miał nasz multi-medalista z ubiegłego roku Patryk Gamrot 3G, kontuzja barku wyeliminowała go z gry, a był faworytem do medali w mistrzostwach miasta i województwa.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Najlepszym życzymy powodzenia w Mistrzostwach Opola, a Patrykowi szybkiego powrotu do zdrowia i formy sportowej.
Organizatorami turnieju byli - Pan Wojciech Aksamit i Krzysztof Bartnik
 


 
"Laptop na bank"
Wpisał: Administrator   
24.11.2016.
Zapraszam wszystkich chętnych, którzy interesują się ekonomią lub informatyką do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie "Laptop na bank". Konkurs polega na rozwiązaniu testu ekonomiczno-informatycznego na platformie konkursowej  (w szkole lub w domu). Do wygrania cenne nagrody, m. in. laptopy. Zapisy oraz szczegółowe informacje u p. Anny Podleskiej (do 05.12.2016 r.).
 
Mateusz Wyżliński wśród najlepszych mówców w kraju!
Wpisał: Administrator   
24.11.2016.
23 listopada br. w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbył się finał XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego 2016. 25 laureatów wcześniejszych eliminacji regionalnych, wyłonionych z ponad 400 uczestników, zaprezentowało swoje umiejętności oratorskie oraz wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, prezentując własne refleksje na temat: "Lux ex Roma (Światło z Rzymu). Chrzest Polski 966-2016".
Wybrany obraz

Mateusz Wyżliński, uczeń klasy 4TA, został wysoko oceniony przez jury i wyróżniony. Tym samym znalazł się wśród 10 najlepszych mówców w Polsce. Jego pełne pasji słowa o roli przyjęcia wiary chrześcijańskiej przez Polskę w 966 roku w kontekście rozwoju naszego państwa, nauki, kultury oraz tradycji, dykcja, ekspresja, a także kontakt z publicznością zdobyły serca wielu uczestników konkursu, a także uznanie jury.
Wybrany obraz

Gratulujemy sukcesu i cieszymy się, że Mateusz godnie reprezentował region opolski, a także naszą szkołę.
Opiekunka: mgr Ewa Nowak-Kübler

Czytaj całość…
 
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu!
Wpisał: Administrator   
24.11.2016.
Pomysł Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu zrodził się w USA w Kalifornii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Dzień ten przypada w każdy trzeci czwartek listopada i z tej okazji naszą Szkołę odwiedziły Panie: Justyna Koczuła i Krystyna Iżycka, które na co dzień pracują w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu w Dziale Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej.
Wybrany obraz

Podczas spotkania w auli uczniowie klasy 1 TF, 1 TG, 1 TH, 2 TA, 2 TE, 3 TA oraz 3 TF aktywnie uczestniczyli w wykładzie na temat szkodliwości palenia, otrzymali ulotki i broszury na temat nikotyny, dopalaczy i AIDS, a następnie mieli okazję sprawdzić za pomocą alkogogli, jak zmienia się koordynacja wzrokowo-ruchowa człowieka pod wpływem alkoholu. Obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, zniekształcenie widzianego obrazu, problemy w ocenie odległości – to tylko niektóre skutki spożycia alkoholu. Następnie za pośrednictwem smokolizera chętni uczniowie i nauczyciele zbadali poziom zawartości szkodliwego tlenku węgla w wydychanym powietrzu.
Koordynatorem spotkania były Panie: Katarzyna Romanowska i Małgorzata Rapacz – opiekunowie Szkolnego Koła PCK.
Liczymy na to, że to początek owocnej współpracy z Opolską Inspekcją Sanitarną.
Wybrany obraz

Foto. Julia Jezierny
Więcej zdjęć w galerii.

 
Gra symulacyjna o Unii Europejskiej
Wpisał: Kamil Janik   
24.11.2016.
18 listopada klasy logistyczne 1g i 1h wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach na temat Unii Europejskiej. Najpierw mieliśmy okazję wziąć udział w wykładach, a potem w grze symulacyjnej, gdzie każdy z uczniów wcielał się w  postać ze świata dziennikarzy, parlamentu europejskiego lub Rady Unii Europejskiej. Dyskutowaliśmy na temat mowy nienawiści w krajach Unii Europejskiej. Chętnie wyrażaliśmy swoje zdanie, pragnąc, aby wprowadzana w życie ustawa była jak najlepsza. Wszystkim bardzo się podobało, a klasy polubiły się. Dziękujemy bardzo prowadzącym warsztaty, którzy poświęcili swój czas, aby spotkać się z nami i nauczyć nas czegoś nowego oraz nauczycielom p. Urszuli Izdebskiej i p. Aleksandrze Krzak, sprawujących nad nami opiekę. Mamy nadzieję, że takich atrakcyjnych zajęć będzie więcej, a nabyte umiejętności wykorzystamy w pracy w Szkolnym Klubie Europejskim.

Uczniowie kl. 1h: Milena Będkowska i Karol Zubeil


 
Pozostałe zdjęcia w galerii

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 57 - 64 z 1832

Współpracujemy z
Wirtualny spacer po Ekonomiku

Ekonomik na Facebook'u

Galeria

Realizujemy projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Współpracujemy z
Współpracujemy z

Certyfikaty jakości

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-02-21
USD 4,0942 +0,61%
EUR 4,3163 -0,15%
CHF 4,0561 -0,01%
GBP 5,0888 +0,35%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
Wspierane przez Money.pl