Start
Plan lekcji
Wpisał: Administrator   
29.01.2017.
Od poniedziałku 30 stycznia 2017 r. obowiązuje nowy plan lekcji.
 
Rozśpiewane Uczennice Ekonomika!
Wpisał: Administrator   
25.01.2017.

 

Wybrany obraz

 

Jessica Glombek, uczennica klasy 1 TA, została laureatką "Gwiazdy Betlejemskiej" podczas III Opolskiego Przeglądu Muzycznego "Śpiewamy kolędy, pastorałki i polskie pieśni świąteczne". Natomiast duet - Magdalena Ziajor z klasy 4 TA oraz Sandra Kałuża z klasy 1 TC, otrzymał wyróżnienie.
Przegląd odbył się 19 stycznia 2017 roku w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego. Jego głównym celem jest popularyzacja polskich kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych wśród młodzieży, ale także integracja opolskiej społeczności uczniowskiej poprzez muzykę i zachęcanie do rozwijania talentu muzycznego.

 

Wybrany obraz

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"
Wpisał: Administrator   
25.01.2017.
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Konkursowi patronują Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.  
Konkurs  jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach. Uczniowie naszej szkoły mogą startować w kategorii JUNIOR (I klasa) oraz w kategorii STUDENT (klasy II-IV).
Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Test zawiera 30 zadań zamkniętych z 5 odpowiedziami, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. Zadania są o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów. Na rozwiązanie testu uczniowie mają 75 minut.
Przykładowe zadania można znaleźć na stronie internetowej: http://www.kangur-mat.pl/testy_konkursowe.php
W czasie trwania konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów. Koszt konkursu wynosi 9 złotych.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie się do piątku (27 stycznia) do Pana Janusza Nowaka – nauczyciela matematyki (szkolnego koordynatora konkursu) i wniesienie opłaty. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

 
Zebranie rodziców z wychowawcami klas
Wpisał: Administrator   
24.01.2017.
Informujemy, że dnia 25 stycznia br. o godz. 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów wszystkich klas.
 
OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Wpisał: Kamil Janik   
24.01.2017.
Magda Ernst  z kl.2D i Patryk Lenart z kl.3G  zakwalifikowali się do części ustnej etapu okręgowego OJN  i w najbliższą sobotę będą walczyć o udział w etapie centralnym. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

 
Fototechnicy eksperymentują w ciemni!
Wpisał: Kamil Janik   
24.01.2017.
W tym roku szkolnym na zajęciach zawodowych z chemicznej obróbki obrazu fotograficznego, mocno zdeterminowana klasa 2TA/1 wywoływała negatywy barwne w procesie C-41. Proces obróbki barwnej C-41 wymaga utrzymania odpowiednich warunków temperatury i składa się z wielu etapów pośrednich! Po 3 godzinach pracy udało im się uzyskać negatywy barwne.
 
 

 
Etap okręgowy Olimpiady Medialnej!
Wpisał: Kamil Janik   
24.01.2017.
Trzy przebojowe dziewczyny z Ekonomika: Oliwia Tokarska, Sabrina Suschka i Alicja Wiśniewska (technik organizacji reklamy) zmierzyły się dziś z kolejnym etapem Olimpiady Medialnej na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Zadaniem naszych reprezentantek było napisanie pięciu esejów na temat transformacji mediów w Polsce oraz test zamknięty. Wyniki już 30 stycznia!

Opiekun merytoryczny - p. Piotr Wójcik
 

Czytaj całość…
 
Plan lekcji
Wpisał: Kamil Janik   
20.01.2017.
W zakładce Plan lekcji opublikowano nowy plan obowiązujący od poniedziałku 23 stycznia br.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 65 - 72 z 1887

Współpracujemy z
Wirtualny spacer po Ekonomiku

Ekonomik na Facebook'u

Galeria

Realizujemy projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Współpracujemy z
Współpracujemy z

Certyfikaty jakości

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-04-21
USD 3,9841 +0,64%
EUR 4,2705 +0,17%
CHF 3,9921 +0,33%
GBP 5,1003 +0,41%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
Wspierane przez Money.pl