Start
KONKURS:) Co zrobić by wygrać?
Wpisał: Izabela Tkocz   
05.03.2017.
Wesprzyj opolskie Domy Dziecka!
Zmotywuj swoich kolegów z klasy by zebrali możliwie jak najwięcej artykułów higienicznych typu mydło, żele pod prysznic, dezodoranty,szampony itp. Zbiórka w Ekonomiku na parterze w środę 1-5lekcja i w czwartek 3-6lekcja.
Klasa, której zebrane artykuły będą ważyć najwięcej wygrywa! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
 
Więcej info u p.Monika Kuźnik
 
REKRUTACJA NA STAŻE WAKACYJNE
Wpisał: Administrator   
03.03.2017.

REKRUTACJA NA STAŻE WAKACYJNE dla uczestników projektu „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe bliżej rynku pracy 2”.

Wszyscy uczestnicy zakwalifikowani do projektu „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe bliżej rynku pracy 2”, którzy chcą ubiegać się o płaty staż (wakacje 2017) powinni złożyć, w terminie do 08 marca godz. 16.00, następujące dokumenty aplikacyjne:

  1. CV – życiorys zawodowy
  2. list motywacyjny  (uzasadnienie swojej kandydatury)

W przypadku, gdyby uczeń chciał odbywać staż w konkretnej firmie, prosimy o wskazanie jej (dokładna nazwa, miejscowość) w liście motywacyjnym.

Dokumenty prosimy składać do doradcy zawodowego, p. Aleksandry Krzak gabinet 37. Osoby, które nie złożą aplikacji w terminie, nie będą brały udziału w rekrutacji. Wszelkich dodatkowych wyjaśnień udzieli p. Krzak - gabinet 37.

 
I miejsce w kategorii fotografia w Diecezjalnym Konkursie Artystycznym
Wpisał: Kamil Janik   
03.03.2017.
Z radością informujemy, że nasza uczennica Agnieszka Czech z klasy 2TG zajęła I miejsce w kategorii fotografia w Diecezjalnym Konkursie Artystycznym organizowanym w Opolu. Tegoroczna edycja konkursu nosiła tytuł „Orędzie Matki Bożej z Fatimy ciągle aktualne: 1917-2017". Agnieszka Czech wykonała pracę "Niebo miłosierdzia".
 

 
"Bohater Katechezy"
Wpisał: Administrator   
02.03.2017.
Informujemy, że nasz katecheta, Pan Tymoteusz Morela, zakwalifikował się do drugiego etapu plebiscytu "Bohater Katechezy" organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Drugi etap rozpocznie się 13.03.2017 r. i potrwa do 31.03.2017 r., i będzie polegał na kliknięciu napisu "Lubię to" pod zdjęciem katechety, na którego chcemy zagłosować. Głosowanie na kandydatów odbędzie się na stronie na facebooku "Bohater Katechezy Diecezji Opolskiej".
Zachęcamy do głosowania!
 
IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce
Wpisał: Izabela Tkocz   
02.03.2017.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom etapu szkolnego IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce oraz ich opiekunom

 
Poniżej zamieszczamy listę uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu oraz tematy prac do przygotowania na finał (do wyboru jeden temat).

ZAŁĄCZNIKI:
Załącznik 1: Lista uczniów zakwalifikowanych do finału IV Wojewódzkiego Konkursu Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce
Załącznik 2: Lista tematów prac multimedialnych do przygotowania na finał IV Wojewódzkiego Konkursu Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce
Załącznik 3: Program finału
 
Numer alarmowy 112
Wpisał: Administrator   
02.03.2017.
Zapraszamy do zapoznania się z kampanią informacyjną popularyzującą funkcjonowanie numeru alarmowego 112.
Opolski Kurator Oświaty informuje, że Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy rozpoczął w 2016 r. kampanię informacyjną popularyzującą funkcjonowanie numeru alarmowego 112 oraz zasady prawidłowego korzystania z tego numeru. Celem kampanii jest podniesienie świadomości społecznej w przedmiotowym zakresie, w szczególności wśród dzieci i młodzieży, a także ograniczenie skali negatywnych zachowań obejmujących fałszywe i bezzasadne zgłoszenia, które skutecznie blokują numer alarmowy i uniemożliwiają szybkie dodzwonienie się osobie realnie potrzebującej pomocy.
Szczegółowe informacje oraz materiały edukacyjne dotyczące projektu: http://www.bydgoszcz.uw.gov.pl/film-edukacyjny-pn-112-w-kolejce-po-zycie.html
 
Zbliża się finał wojewódzki!
Wpisał: Izabela Tkocz   
01.03.2017.
Już 23 marca w Zespole Szkół Ekonomicznych odbędzie się finał Wojewódzkiego Konkursu Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce. To już IV edycja tego konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych. Partnerami tego przedsięwzięcia są: Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Opolu, Uniwersytet Opolski Wydział Ekonomiczny, Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.

A tymczasem... dla naszych wspaniałych ekonomistów mamy coś na śniadanie :)

Projekt: Bartosz Trejchel (3TE - technik organizacji reklamy)
 
 
 
Kolejne spotkanie w ramach patronażu
Wpisał: Izabela Tkocz   
01.03.2017.
8 lutego 2017r. klasa 1d o kierunku technik ekonomista spotkała się z panią Izabelą Golenia- Młynarczyk właścicielką Biura Rachunkowego VatPit w Opolu i wykładowcą na kursach organizowanych przez SKwP oddział w Opolu. Było to kolejne spotkanie w ramach patronażu sprawowanego przez Stowarzyszenie nad klasą.
Zgodnie z harmonogramem współpracy spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z pracą i problemami, na jakie narażony jest współczesny księgowy. Pani Golenia – Młynarczyk wnikliwie przedstawiła i opisała uczniom zasady pracy biura rachunkowego. Opowiedziała o różnych zawiłych sytuacjach, które musi rozwiązywać codziennie i doradzać w przestrzeganiu obowiązujących przepisów. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. W ten sposób zapoznali się z codzienną pracą księgowego i wszystkimi problemami na jakie jest on narażony. Na koniec spotkania Pani Golenia-Młynarczyk zaproponowała zabawę w kierunku umiejętności odczytywania i interpretacji przepisów podatkowych. W sposób humorystyczny i na wesoło zakończono spotkanie. Uczniowie gromkimi brawami podziękowali za spotkanie.
Następne odbędzie się już w maju.

Wychowawca klasy Danuta Łubińska
 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 65 - 72 z 1905

Współpracujemy z
Wirtualny spacer po Ekonomiku

Ekonomik na Facebook'u

Galeria

Realizujemy projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Współpracujemy z
Współpracujemy z

Certyfikaty jakości

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-05-30
USD 3,7471 +0,27%
EUR 4,1739 -0,13%
CHF 3,8326 -0,12%
GBP 4,8147 +0,33%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
  • Toshiba, Olympus, Sanyo, Sharp. Zmierzch japońskich gigantów elektroniki
    Kiedyś były synonimem nowych technologii. Rozdawały karty na rynku i nadawały tempo zmian. Teraz wstrząsane są skandalami, korupcyjnymi aferami i kłopotami finansowymi. Serwis CNN opisuje przykłady bolesnych upadków japońskich firm, które były legendami, teraz walczą o przerwanie. Toshiba, Sony, Sanyo... Oto zmierzch gigantów.
  • Mark Zuckerberg: każdy powinien dostawać dochód podstawowy
  • "Czeski Trump", który "oj..ał państwo" i gardzi polskim jedzeniem. Teraz dymisja, za chwilę fotel premiera?
  • Agencja Moody's tnie rating Chin. Pierwszy raz od 1989 roku
  • Budżet Donalda Trumpa. Pierwszy raz od dawna ma sprzyjać tym, którzy płacą podatki
  • Szwajcarzy rozstrzygnęli sprawę w referendum. Rezygnują z atomu
Wspierane przez Money.pl