Start
Drodzy uczniowie!
Wpisał: Kamil Janik   
23.11.2016.
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w realizacji zadania „szkolne korepetycje” (pomoc koleżeńska-bezpłatna forma) w obecnym roku szkolnym. Zapraszamy uczniów poszukujących pomocy (realizacja materiału danego przedmiotu podwyższenie oceny, itp.) oraz uczniów nauczających, do istniejącego już grona (ok. 20 osób), które zadeklarowały swój udział, tj. pomoc w nauce innym. Dokładne informacje uzyskacie w pok. nr 36.

Agencja Liderów Ekonomika

 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Ekonomiku
Wpisał: Administrator   
23.11.2016.
W 2016 roku nasza szkoła uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Otrzymaliśmy dofinansowanie, w ramach którego, po odbyciu konsultacji zarówno z wami – uczniami, jak i waszymi rodzicami przygotowana została lista książek do zakupienia. To wasza lista, wasze wybory i propozycje. Jednym  z warunków realizacji Programu jest przygotowanie przez każdą klasę projektu edukacyjnego w oparciu o książki znajdujące się w naszej bibliotece. Cieszą nas wasze zaangażowanie, pasja i kreatywność.
Wybrany obraz

Pierwsze propozycje z listy marzeń znajdują się już w BIBLIOTECE - wszystkich chętnych zapraszamy.
Wybrany obraz

We wtorek, 22 listopada będziemy wszyscy "„Przyłapani na ... czytaniu". W ramach tej akcji czekają nas sesje fotograficzne z książkami, a oprócz tego ... wspólne zdjęcie – taka panorama literatury w rękach.
Wybrany obraz

A niżej, dla dociekliwych, linki do oficjalnych stron rządowych z pełną informacją dotyczącą programu.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Harmonogram realizacji Priorytetu 3 w 2015 r. i w kolejnych latach
 
Reklama
Wpisał: Administrator   
23.11.2016.
Wybrany obraz
 
WYNIKI OLIMPIADY MEDIALNEJ
Wpisał: Administrator   
23.11.2016.
Bardzo miło nam zakomunikować, że nasza szkoła będzie reprezentowana przez 6 uczniów klas w zawodzie technik organizacji reklamy w etapie okręgowym VI edycji Olimpiady Medialnej!
Temat przewodni tegorocznej edycji to "Polska w mediach, media w Polsce". Nasi uczniowie wykazali się dziś wiedzą i umiejętnością łączenia faktów z historii mediów oraz znajomością współczesnych trendów w mediach masowych.
11.01.2017 - drugi etap. Gratulacje!
Wybrany obraz

 
Już 8 grudnia kolejny KONCERT CHARYTATYWNY!
Wpisał: Administrator   
23.11.2016.
Koncert Otwarte Serce odbędzie się 8 grudnia 2016 roku w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, o godz. 12.00 zorganizowany dla Bartusia. Koncert będzie poprzedzony tygodniem poparcia dla Bartusia. Niedługo pojawi się plan wydarzeń.
5 grudnia zbieramy nakrętki dla Bartusia, a 6 i 9 grudnia odbędzie się kiermasz w szkole w Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu.
W tym roku patronat honorowy objęli Prezydent Miasta Opola oraz Kurator Oświaty.
7 grudnia zaczynamy rozprowadzać cegiełki.
 
Wybrany obraz
 
23.11.2016 - DZIEŃ FOTOTECHNIKA!
Wpisał: Administrator   
22.11.2016.
Klasa 2TA i 3TA zapraszają na wystawy, które są rezultatem projektów między-przedmiotowych. Pracowali nad nimi na przedmiotach zawodowych tj. fotografia plenerowa i studyjna, kompozycja w fotografii, chemiczna obróbka obrazu, historia i estetyka fotografii, wiedza o kulturze. Będzie można zobaczyć klasyczne czarno-białe fotografie oraz stykówki wykonane w XIX wiecznej technice cyjanotypii.
Wybrany obraz
 
 Przykładowy obraz
Koordynatorka wystaw: Pani Karina Koźlik-Wieczorek
 
Ekonomiści stawiają na rozwój w rytmie miłości!
Wpisał: Administrator   
21.11.2016.

 

Wybrany obraz

 

9 listopada miało miejsce uroczyste podpisanie umowy o współpracy Zespołu Szkół Ekonomicznych z Fundacją Rozwoju Śląska, która to objęła swoim patronatem szkolne miniprzedsiębiorstwa. Fundacja współpracuje z naszą placówką już od kilku lat. Umowa ma na celu rozwinięcie wspólnych działań dodając młodym ekonomistom umiejętności praktycznych.

Wybrany obraz

 
Miniprzedsiębiorstwo Akademicka’97 Company z tej okazji przygotowało drugą część spektaklu pt. "Ekonomia Miłości". Zakończyło w ten sposób swoją działalność w szkole, przekazując pole do działania firmie "EKOGRA"- gospodarzowi imprezy. Nowa firma kontynuuje już osiemnasto-letnią tradycję szkolnych miniprzedsiębiorstw pod opieką pani Tamary Słodkowskiej-Tramś oraz pani Krystyny Nowakowskiej, które stanowią wzór nauczycielskiego ideału.

Czytaj całość…
 
Wyniki I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej
Wpisał: Izabela Tkocz   
17.11.2016.
Dnia 16.11.2016 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny I Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej. Organizatorami tej olimpiady jest Główny Urząd Statystyczny, Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Olimpiada ma charakter interdyscyplinarny, obejmuje wiedzę  i umiejętności ze statystyki, jak               i szeroko rozumianej  analizy procesów społeczno – gospodarczych zachodzących w kraju i na świecie. Rozwija także kompetencje interpersonalne, w tym zwłaszcza umiejętność argumentowania, prezentowania własnego stanowiska  i  rozwiązywania problemów.
W zawodach I stopnia tej Olimpiady brali udział następujący uczniowie:
1.    Denis Banduch  -   2c
2.    Paulina Bronek –   2d
3.    Katarzyna Cichoń –  2c
4.    Karolina Jasiak –   2d
5.    Małgorzata Kot –  2c
6.    Justyna Labisz –  2d
Wszyscy wyżej wymienieni  uczniowie przekroczyli  znacznie próg 50% poprawnych odpowiedzi na  części pisemnej zawodów I stopnia. Spośród nich trzech uczniów będzie reprezentować naszą szkołę w etapie okręgowym.  Serdecznie gratulujemy tak wysokich wyników i trzymamy kciuki za sukcesy na dalszych etapach tej trudnej,  elitarnej Olimpiady.
Przewodnicząca Komisji Szkolnej
Małgorzata Radziszewska
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 65 - 72 z 1832

Współpracujemy z
Wirtualny spacer po Ekonomiku

Ekonomik na Facebook'u

Galeria

Realizujemy projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Współpracujemy z
Współpracujemy z

Certyfikaty jakości

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-02-21
USD 4,0942 +0,61%
EUR 4,3163 -0,15%
CHF 4,0561 -0,01%
GBP 5,0888 +0,35%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
Wspierane przez Money.pl