Start
Rekrutacja do projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2"
Wpisał: Administrator   
14.12.2016.

Trwa rekrutacja uczestników do projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2". Projekt realizowany jest przez Samorząd Województwa Opolskiego w ramach 2 jednostek: Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji - lider projektu i Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, we współpracy z Politechniką Opolską i Miastem Opole.

W projekcie mogą wziąć udział uczniowie klas drugich i trzecich kształcących się w zawodach technik logistyk oraz technik cyfrowych procesów graficznych. Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie formularzy zgłoszeniowych oraz dostarczenie ich do 20.12.2016 r. do pokoju nr 19 (obok sekretariatu) do pana Remigiusza Janika.

Czytaj całość…
 
Ekonomiści w etapie okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej
Wpisał: Administrator   
14.12.2016.
 
Wybrany obraz
Uczniowie klas drugich w zawodzie technik ekonomista: Denis Banduch, Paulina Bronek oraz Katarzyna Cichoń, będą reprezentowali naszą szkołę w etapie okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej. Etap okręgowy odbędzie się 13 stycznia 2017 r. i będzie obejmował część pisemną i ustną. Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy uczniów w tej olimpiadzie.
Czytaj całość…
 
Sukcesy Uczniów podczas VII Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej!
Wpisał: Administrator   
14.12.2016.
Wybrany obraz
2 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica już po raz siódmy odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, w którym Emilia Krypel, uczennica klasy 1TA, zajęła  drugie miejsce. Emilia zadebiutowała w Konkursie jako solistka, wykonując własną interpretację utworu  Eda Sheerana "I see fire". Natomiast  drugi reprezentant naszej Szkoły – Zespół wokalno-instrumentalny "Konsonans", otrzymał  wyróżnienie. Opiekunem Emilii Krypel  i Zespołu jest Pan Damian Kaźmierczak.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
PROMOCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA
Wpisał: Izabela Tkocz   
12.12.2016.
Dnia 28.11.2016r. zorganizowaliśmy wyjście do miasta, ale nie takie zwyczaje, mieliśmy wyznaczony cel. Naszym zadaniem tego dnia było promowanie Honorowego Krwiodawstwa Uczestniczyła w nim kl. 3e w zawodzie technik organizacji reklamy, wraz z wychowawczynią panią  Katarzyną Romanowską.
Rozpoczęliśmy od rozdawania zrobionych i zaprojektowanych przez nas naklejek z różnymi cytatami np. "Ciebie to nic nie kosztuje innym życie ratuje" itp. Ludzie byli zainteresowani, nie tylko przyjmowali naklejek a następnie odchodzili, tylko chcieli dowiedzieć się czegoś więcej, zadawali nam pytania, ciągnęli rozmowę.
Następnie przydarzyła nam się wzruszająca i trudna do opisania sytuacja. Jedna uczennica podchodząc do Starszego Pana z naklejką i opowiadając mu po co jest ta akcja. Ujrzała wzruszenie na twarzy, powiedział , że to wspaniała akcja, że trzeba pomagać i cieszy się , że promujemy tak ważną akcję jak ratowanie ludzkiego życia. Na dodatek powiedział , że sam przez wiele lat oddawał krew i ma zaszczyt móc nazywać się honorowym dawcą krwi. Bardzo się wzruszyliśmy gdy nasza koleżanka nam to wszystko przekazała.
Na sam koniec wracając już do szkoły poświęciliśmy czas na przemyślenia i podczas podsumowania zrozumieliśmy, że nasze wyjście naprawdę miało znaczenie, bo przecież takimi symbolicznymi naklejkami i naszym zaangażowaniem,  pokazaliśmy ludziom, że w tak, łatwy sposób naprawdę można ocalić to co najważniejsze... życie.
Oliwia Okrzesik kl. IIIE
 

Czytaj całość…
 
Jarmark bożonarodzeniowy
Wpisał: Izabela Tkocz   
12.12.2016.

Serdecznie zapraszamy na jarmark bożonarodzeniowy, który odbędzie się jutro (13.12.2016r) na drugim piętrze, przed pokojem nauczycielskim. Oferujemy pyszne ciasta, herbatę i kawę oraz ręcznie wykonane dekoracje świąteczne.


 
Konsultacje
Wpisał: Kamil Janik   
12.12.2016.
Zapraszamy rodziców na zaplanowane z nauczycielami konsultacje, które odbędą się 14 grudnia (środa) br. w godz.  16.00-17.00.
 
Św. Mikołaj w Ekonomiku!
Wpisał: Administrator   
09.12.2016.

 

Wybrany obraz

 

9 grudnia br. uczniowie klasy 4B przygotowali Mikołajki dla najmłodszych pociech naszych nauczycieli. Spotkanie ze św. Mikołajem urozmaiciły gry, zabawy, tańce oraz poczęstunek. W imieniu najmłodszych dziękujemy organizatorom.

 
Ekonomik uczy reklamy w praktyce - wpółpraca z Politechniką Opolską!
Wpisał: Administrator   
09.12.2016.
Dziś miała miejsce prezentacja koncepcji kampanii reklamowej dla Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej. Prace nad kampanią trwały prawie 2 miesiące, a jej twórcy - klasa 3TE w zawodzie technik organizacji reklamy (G.A.N.G. Great Agency - No Guns!) pracowała na zajęciach z pracowni kampanii reklamowej pod okiem Pana Piotra Wójcika.
Wybrany obraz

Prezentacja efektów kampanii reklamowej odbyła się w obecności Pani dr hab. inż. Anny Król - profesora PO i Prodziekan ds. współpracy i rozwoju oraz pani mgr inż. Ewelina Łukasiewicz z Katedry Techniki Cieplnej i Aparatury Przemysłowej.

Struktura organizacyjna agencji reklamowej G.A.N.G.:
Dyrektor kreatywny: Natalia Wilhelm
Z-ca dyrektora: Wiktoria Bąbel
Dział kreacji: Paulina Kokoszka, Adrianna Dramska
Dział copywritingu: Zuzanna Sawicka
Graficy: Bartosz Trejchel, Anna Wałtosz
Dział badań: Aleksandra Papkala, Agnieszka Owsiak
Dział ofert handlowych: Aleksandra Gacek, Karolina Klimowicz
Współpraca: Barbara Gawlik (3TA), Julia Jezierny (3TA)

Foto. Karina Koźlik-Wieczorek, Piotr Wójcik

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 73 - 80 z 1864

Współpracujemy z
Wirtualny spacer po Ekonomiku

Ekonomik na Facebook'u

Galeria

Realizujemy projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Współpracujemy z
Współpracujemy z

Certyfikaty jakości

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-03-24
USD 3,9481 -0,52%
EUR 4,2658 -0,22%
CHF 3,9839 -0,21%
GBP 4,9327 -0,50%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
Wspierane przez Money.pl