Start
Technik na warsztatach w ... Galerii Sztuki Współczesnej!
Wpisał: Administrator   
16.11.2016.

Wybrany obraz

Tylko do 17 listopada w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu odbywa się wystawa WALL SIGNS (międzynarodowa wystawa sztuki współczesnej, koncentrująca się wokół tematu śmierci i odchodzenia), połączona z warsztatami.

Wybrany obraz
Czytaj całość…
 
Chemia rozszerzona na Wydziale Chemii UO
Wpisał: Administrator   
16.11.2016.
Wybrany obraz
Klasa 4TD i klasa 4TA w zawodzie fototechnik wzięły udział w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Młodzież miała okazję zapoznać się z różnymi rodzajami procesów destylacji oraz przeprowadzić szereg reakcji z miedzią.
 Wybrany obraz
 
POBÓR KRWI W EKONOMIKU
Wpisał: Izabela Tkocz   
15.11.2016.
W dniu 27 października 2016 w Ekonomiku odbyła się coroczna akcja KRWIODAWSTWA, w której krew oddało 20 z 31 zarejestrowanych uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczniowie honorowo oddali krew i jednogłośnie stwierdzili, że nie ma nic lepszego, niż bezinteresowna pomoc.
"Jeśli mam możliwość pomóc, to czemu mam tego nie robić? Mnie to nic nie kosztuje." Agnieszka, klasa IIIE.
"To niesamowite, że moja krew może uratować komuś życie. To nie trwa długo, a drugiej osobie być może podaruję wiele lat życia. Wspaniałe jest to, że w tak prosty sposób każdy z nas może stać się bohaterem." Magdalena, klasa IV.
"Po co oddaję krew? To proste- dla satysfakcji, że zrobiłem coś dobrego. Warto pomagać, nie tylko oddając krew, ale również na inne sposoby!" Marek, klasa IV.
Bardzo dziękujemy każdej osobie, która wzięła udział w akcji, a naszych młodszych kolegów zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłym roku. :)
Zuzanna Sawicka klasa IIIE
 


 
Koncert Laureatów Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej z udziałem uczniów Ekonomika!
Wpisał: Administrator   
14.11.2016.
 
Wybrany obraz
12 listopada reprezentanci szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego Konsonans wystąpili podczas Koncertu Laureatów XXI Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko" w kościele parafialnym w Pogorzeli i odebrali nagrodę w związku z uzyskaniem tytułu Laureata Festiwalu. Impreza organizowana jest przez gminę Olszanka od 1996 roku pod patronatem honorowym Wojewody Opolskiego i Marszałka Województwa Opolskiego. To najstarsze tego typu wydarzenie w regionie, które co roku przyciąga dziesiątki artystów z całego województwa.
 
Wybrany obraz

Gratulujemy!
 
Olimpiada z języka angielskiego
Wpisał: Izabela Tkocz   
10.11.2016.
Olimpiada z języka angielskiego odbędzie się 14.11.2016r. o godzinie 9.00 (60 minut) w sali 2 /tylko dla osób zgłoszonych wcześniej/ - organizatorzy L. Ożarowska i S. Strzelec
 
Klasa 3b na wycieczce w Krakowie
Wpisał: Kamil Janik   
07.11.2016.
      Na początku października cała klasa 3b  wyjechała  na  3-dniową  wycieczkę  do  Krakowa. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od spaceru z przewodniczką malowniczymi uliczkami Starówki, podczas którego dotarliśmy do najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego. Następnie odwiedziliśmy Rynek i piękny kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Mieliśmy również okazję zatrzymać się pod siedzibą kurii metropolitarnej i spojrzeć na „okno papieskie”. Ostatnim punktem pierwszego dnia było, po wysłuchaniu hejnału mariackiego, zwiedzanie niezwykle atrakcyjnego muzeum znajdującego się w podziemiach Rynku Głównego. W interaktywny sposób zostało tam przedstawione życie i wygląd średniowiecznego Krakowa. Wiele zabawy dało nam poznanie swojej wagi w ówczesnych jednostkach miary.
      Drugi dzień zaczęliśmy od zwiedzania Fabryki Schindlera – muzeum założonego w siedzibie dawnych zakładów. Dokumentuje ono okres niemieckiej okupacji  miasta w latach 1939-45. Ekspozycja pokazuje kilka zagadnień tematycznych: życie codzienne mieszkańców, los Żydów krakowskich, dzieje pracowników fabryki, a także historię samego Oskara Schindlera. Kolejnym punktem było przejście ulicą Szeroką, znaną z transmitowanych koncertów „Szalom na Szerokiej” do synagogi, będącej jednym z najcenniejszych zabytków architektury żydowskiej w Krakowie. Następnie udaliśmy się do kościoła na Skałce.
W jego kryptach pochowanych jest wielu znanych Polaków m.in. Jan Długosz, Ignacy Kraszewski, Stanisław Wyspiański. Dzień zakończyliśmy obejrzeniem spektaklu „Chory z urojenia” Moliera w przepięknych wnętrzach Teatru im. J. Słowackiego.
       Trzeci dzień naszej intensywnej wycieczki rozpoczęliśmy zwiedzaniem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Jest to kompleks sakralny związany z życiem św. Faustyny Kowalskiej. Następnie odwiedziliśmy imponujące Sanktuarium św. Jana Pawła II. Ostatnią atrakcją naszego wyjazdu był Park Wodny, gdzie przez 2 godz. oddawaliśmy się szaleństwom na zjeżdżalniach i basenach.
       Organizatorem i opiekunem wycieczki była nasza wychowawczyni prof. Urszula Izdebska, a pomagali jej prof. Krystyna Nowakowska i prof. Tymoteusz Morela. Mimo deszczowej pogody, humory cały czas nam dopisywały, koniec wycieczki przyszedł zbyt szybko, a wspólnie spędzone dni długo zostaną nam w pamięci.


Uczennice kl. 3b:

Angelika Rybczyk, Karolina Kapcia, Natalia Gąsior
                    

 

pozostałe zdjęcia w galerii    

 
Kolejna debata oksfordzka
Wpisał: Kamil Janik   
04.11.2016.

27 października w związku ze zbliżającym się Swiętem Niepodległości odbyła się kolejna w historii Szkolnego Klubu Europejskiego debata oksfordzka. Tym razem uczniowie zmierzyli się z tematem: „Najlepszy rząd to taki, który najmniej rządzi”. Grupa w składzie: Jan Korzeniec (lider) z 4B, Daria Chochorowska z 4B, Łukasz Stark z 2C, Agata Krasek z 2E i Mateusz Wyżliński z 4A broniła tezę, natomiast grupa w składzie: Hanna Ferdynus (lider) z 4B, Jarosław Wijatyk z 2C, Mateusz Ramus z 4B i Maciej Bajda z 3B obalała tezę.Opiekunem merytorycznym wydarzenia była pani prof. Urszula Izdebska, natomiast scenografię wykonała kl. 2a wraz z prof. Martą Nagi. Podczas pierwszej części debaty grupa na TAK odwołała się do trzech suwerennych funkcji ograniczonego rządu zaproponowanych przez Adama Smitha, które to są najważniejsze i wystarczające dla prawidłowego funkcjonowania państwa. Inne funkcje niepotrzebnie je komplikują. Grupa zwróciła też uwagę na to, że tworzenie zbyt wielu przepisów może prowadzić do tzw. inflacji prawa.Często słyszy się także o różnych paradoksach czy „przekrętach”. W wyniku tego nasuwa się pytanie, czy rząd posiadający szerokie kompetencje ma sens istnienia, skoro w wielu wypadkach nieumiejętnie wykorzystuje władzę. Grupa na NIE zwróciła uwagę na to, że współcześnie, w dobie globalizacji, trudne jest ograniczenie zadań rządu do minimum. Rząd, który rządzi jak najmniej zdałby swój egzamin, ale tylko wtedy, gdyby na świecie nie było zmian, gdyby panowała stabilizacja. Obecnie jednak stale słyszy się o zamachach, czy też o zagrożeniu wojną. Silny rząd z szerokimi uprawnieniami jest zatem potrzebny, gdyż tylko państwo z taką władzą ma realne szanse liczyć się na arenie międzynarodowej. W drugiej części debaty grupy dyskutowały między sobą oraz odpowiadały na pytania publiczności. Choć żadna ze stron nie uzyskała zdecydowanej przewagi nad drugą, debatujący zgodzili się co do tego, że tak naprawdę rząd powinien rządzić mądrze i odpowiedzialnie, powinien dbać o dobro państwa i obywateli, a takżezapewniać bezpieczeństwo.

Prezes Szkolnego Klubu Europejskiego
Hanna Ferdynus                     


 

 
Pozostałe zdjęcia w galerii

 

 
Konkurs "Nie daj się sprzedać"
Wpisał: Administrator   
04.11.2016.
Fundacja Pomoc Pokrzywdzonym VICTIM zaprasza uczniów klas trzecich i czwartych do udziału w konkursie pod nazwą "Nie daj się sprzedać".
 
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 73 - 80 z 1832

Współpracujemy z
Wirtualny spacer po Ekonomiku

Ekonomik na Facebook'u

Galeria

Realizujemy projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Współpracujemy z
Współpracujemy z

Certyfikaty jakości

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-02-21
USD 4,0942 +0,61%
EUR 4,3163 -0,15%
CHF 4,0561 -0,01%
GBP 5,0888 +0,35%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
Wspierane przez Money.pl