Start
Wspólnie pobiliśmy Rekord Polski!
Wpisał: Izabela Tkocz   
22.05.2017.
974 osoby w krawatach na błoniach Politechniki Opolskiej! W imieniu Pani dyrektor Ewy Nowak-Kübler, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje bicia rekordu i wspólnego świętowania urodzin OPOLA!

Pomysłodawcy wydarzenia: agencja reklamowa G.A.N.G. - klasa 3TE w zawodzie technik organizacji reklamy.

#800latOpola
  
KONKURS NA ULOTKĘ
Wpisał: Izabela Tkocz   
22.05.2017.
SK PCK ogłasza konkurs na ulotkę promującą honorowe krwiodawstwo. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń Ekonomika. Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie konkursu . Prace należy przynosić do pani Romanowskiej lub pani Rapacz w terminie do 8.06.2017r. Na zwycięzców czekają nagrody. Zapraszamy do wzięcia udziału.
Opiekunowie SK PCK
 
STYPENDIUM DLA MATURZYSTÓW
Wpisał: Kamil Janik   
16.05.2017.
Fundacja  Edukacyjna im. Jerzego Juzonia pomaga młodym ludziom o niskich dochodach, pochodzącym z obszarów wiejskich. Stypendium skierowane jest do maturzystów 2017 i 2016r., którzy w roku akademickim 2017/2018 rozpoczną po raz pierwszy studia. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Fundacji:  www.fejj.pl

 
Bijemy REKORD POLSKI!!!
Wpisał: Izabela Tkocz   
15.05.2017.
Już w piątek - punktualnie o 12:00 Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu i Politechnika Opolska będzie świętować 800-lecie OPOLA! Bijemy rekord Polski w liczbie osób w krawatach! Zapraszamy całe klasy z wychowawcami/nauczycielami na Błonia Politechniki Opolskiej - potrzebujemy 803 osoby w zawiązanych krawatach! Weźcie ze sobą koce, dobre nastroje, kanapki i razem z klasą, nauczycielami świętujmy urodziny miasta!

Chętne klasy prosimy o zgłoszenia do pani wicedyrektor Beaty Wiśniewskiej w środę o 14:00.

Projekt plakatu: Bartosz Trejchel (3TE - technik organizacji reklamy)

#800krawatów
 

 
DZIĘKUJEMY ZA TARGI EDUKACYJNE!
Wpisał: Izabela Tkocz   
11.05.2017.
Pragnę wyrazić uznanie i podziękować nauczycielom oraz uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem, profesjonalizmem oraz PASJĄ, właściwą Społeczności naszej szkoły, promowali Ekonomik na Targach Edukacyjnych EDU Opole.

Szczególnie dziękuję głównemu koordynatorowi, panu Piotrowi Wójcikowi, Agencji G.A.N.G. oraz prezesowi firmy reklamowej STER, panu Tomaszowi Stotko, a także pani Aleksandrze Krzak, pani Lucynie Ożarowskiej, przedstawicielom wszystkich pięciu zawodów, którzy zaprezentowali walory naszej szkoły, nawet śpiewająco.

Dyrektor Ewa Nowak- Kübler

Zapraszamy na relację z targów edukacyjnych EDU Opole 2017! Materiał zrealizowali uczniowie klas pierwszych: Dominik Pientka (cyfrowe procesy graficzne) oraz Dawid Asman (fototechnik).

https://www.youtube.com/watch?v=7iZwPtsVSj8
 

 
Parada Schumana 2017
Wpisał: Kamil Janik   
09.05.2017.
W ramach obchodów Dnia Europy w sobotę 6 maja 2017r. szkolny klub europejski, w nagrodę za realizację projektu „Włącz opcję Solidarność”  Polskiej Fundacji im. R. Schumana, wyjechał do Warszawy na XXIV Spotkania Europejskie oraz Paradę Schumana. To coroczne unikalne wydarzenia, gromadzące liczne grono młodzieży z całej Polski, wyrażającej swoje poparcie dla idei europejskiej integracji i wartości. Parada to nie tylko pochód, ale również Miasteczko Schumana na Krakowskim Przedmieściu, w którym odbyło się wiele interesujących  spotkań z ekspertami, atrakcyjnych konkursów, animacji i gier edukacyjnych. Nasi klubowicze na czele z prezes Hanną Ferdynus oraz zaproszeni przeze mnie uczniowie z klas 1a, 1g, 1h, 2c, 2e, 3b i 3d radośnie przemaszerowali ulicami słonecznej Warszawy, wyrażając swe poparcie dla obecności Polski w Unii Europejskiej. Po zakończeniu europejskiej części dnia, część uczniów odwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego, pozostali bawili się  na placu wokół Kolumny Zygmunta i Zamku Królewskiego. Koniec dnia zwieńczyły zakupy w Złotych Tarasach i obowiązkowy Mc Donald w drodze powrotnej. Młodzieżą wraz ze mną opiekowały się prof. Danuta Łubińska i prof. Katarzyna Romanowska.

Opiekunka szkolnego klubu europejskiego
prof. Urszula IzdebskaPozostałe zdjęcia w galerii.

 
Plan lekcji
Wpisał: Administrator   
05.05.2017.

UWAGA!!! Od 8 maja 2017 r. obowiązuje nowy plan lekcji. Dostępny jest w zakładce "Plan lekcji".

 
Wielki matematyczny sukces Sandry
Wpisał: Izabela Tkocz   
04.05.2017.
W dniach 20-21 kwietnia w Elblągu odbył się finał XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Euklides”. W finale konkursu wystąpiło łącznie 40 uczestników, którzy przebrnęli przez eliminacje szkolne i rejonowe. Naszą szkołę godnie reprezentowała uczennica klasy 1c Sandra Kałuża. Bardo dobrze poradziła sobie z rozwiązaniem finałowych zadań i zajęła wysokie 14 miejsce. Warto dodać, że do tytułu laureata (finałowa dziesiątka) zabrakło Sandrze zaledwie 1 punktu. Sukces jest tym większy, że Sandra jest uczennicą pierwszej klasy, a rywalizowała z uczestnikami z klas drugich i trzecich. Nasza zdolna ekonomistka przygotowywała się do konkursu pod opieką Pana Janusza Nowaka. Składamy serdeczne gratulacje Sandrze i liczymy na dalsze sukcesy na niwie matematycznej.

Komisja matematyków
 
 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 9 - 16 z 1905

Współpracujemy z
Wirtualny spacer po Ekonomiku

Ekonomik na Facebook'u

Galeria

Realizujemy projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Współpracujemy z
Współpracujemy z

Certyfikaty jakości

Linki


Współpraca


Programy unijne

Biznes informacje

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-05-30
USD 3,7471 +0,27%
EUR 4,1739 -0,13%
CHF 3,8326 -0,12%
GBP 4,8147 +0,33%
Wspierane przez Money.pl
Wiadomości ze świata
Money.pl - Kliknij po więcej
  • Toshiba, Olympus, Sanyo, Sharp. Zmierzch japońskich gigantów elektroniki
    Kiedyś były synonimem nowych technologii. Rozdawały karty na rynku i nadawały tempo zmian. Teraz wstrząsane są skandalami, korupcyjnymi aferami i kłopotami finansowymi. Serwis CNN opisuje przykłady bolesnych upadków japońskich firm, które były legendami, teraz walczą o przerwanie. Toshiba, Sony, Sanyo... Oto zmierzch gigantów.
  • Mark Zuckerberg: każdy powinien dostawać dochód podstawowy
  • "Czeski Trump", który "oj..ał państwo" i gardzi polskim jedzeniem. Teraz dymisja, za chwilę fotel premiera?
  • Agencja Moody's tnie rating Chin. Pierwszy raz od 1989 roku
  • Budżet Donalda Trumpa. Pierwszy raz od dawna ma sprzyjać tym, którzy płacą podatki
  • Szwajcarzy rozstrzygnęli sprawę w referendum. Rezygnują z atomu
Wspierane przez Money.pl