16. Gala wolontariatu w Ekonomiku – mamy nową Królową Wolontariatu

W czwartek 30 października 2021 odbyła się 16. gala wolontariatu w Ekonomiku. Było to podsumowanie działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu w roku szkolnym 2020/21 roku, który pomimo trudnych warunków przyniósł wiele okazji do pomocy innym. Na Gali nagrodzono najbardziej zaangażowanych wolontariuszy, a wśród nich Agatę Frydrych z klasy 4E jako wolontariusza roku 2020/21. 
Uroczystość była też okazją do podsumowania akcji Pola Nadziei. To już 12 rok od kiedy pomagamy Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Tym razem wolontariusze Zespołu Szkół Ekonomicznych zebrali ponad 60 tys. złotych dla podopiecznych Hospicjum. W przeciągu tych 12 lat uzbieraliśmy łącznie 450 tys. złotych, które przeznaczono m.in. na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego oraz dwóch aut niezbędnych do pracy w hospicjum.

Podziękowania dla Pana Tymoteusza Moreli i sponsora uroczystej gali

Obszerny raport z działalności wolontariackiej po raz ostatni odczytał Pan Tymoteusz Morela, który tym samy żegna się ze szkołą. W imieniu całej społeczności Ekonomika – serdecznie dziękujemy.

Piękną galę udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu wielu wolontariuszy oraz finansowemu wsparciu Pana Krystiana Kuli i firmy Schiedel Polska z Opola. Serdecznie dziękujemy!

Nową królową wolontariatu została …
Gloria Kula z klasy 3TG
Fot. Katarzyna Sajdych
Fot. Katarzyna Sajdych
Fot. Katarzyna Sajdych
Fot. Katarzyna Sajdych