Technik programista
Postępująca cyfryzacja na świecie powoduje, że nadal będzie bardzo duże zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT. Naukę programowania można porównać do nauki zupełnie nowego języka.
Dla kogo programowanie?
Każdy kod jest sposobem na przekazanie polecenia, które wykona sprzęt. Jeśli marzysz o tworzeniu własnych aplikacji mobilnych, ciekawych rozwiązań internetowych to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie. W tej profesji najcenniejszy jest ten, kto lubi się uczyć i samodzielnie szukać rozwiązań. Istotna jest także umiejętność pracy w zespole, aktywne słuchanie oraz komunikacja.
Czego się nauczysz w technikum?
Przede wszystkim nauczysz się tworzyć i administrować strony internetowe. Poznasz zasady tworzenia baz danych i języka zapytań SQL. Będziesz tworzyć, projektować, programować i testować aplikacje webowe, mobilne i desktopowe. Nauczysz się także stosować skryptowe języki programowania (Python, ASP.NET, PHP, JSP).
podstawy informatyki, bazy danych, strony i aplikacji internetowe, podstawy programowania, aplikacje desktopowe i mobilne, aplikacje webowe, język angielski zawodowy.
tworzenie i zarządzanie bazami danych, tworzenie stron i aplikacji internetowych, tworzenie aplikacji webowych, desktopowych i mobilnych, praktyka zawodowa.
Kwalifikacje, które zdobędziesz
Tytuł zawodowy – TECHNIK PROGRAMISTA uzyskasz po ukończeniu technikum i zdaniu zewnętrznych egzaminów zawodowych (teoria i praktyka) z następujących kwalifikacji zawodowych:
Egzamin zawodowy obejmuje następujące treści: tworzenie i administrowanie stronami internetowymi; tworzenie, administrowanie i użytkowanie relacyjnych baz danych; programowanie aplikacji internetowych; tworzenie i administrowania systemami zarządzania treścią.
Egzamin zawodowy obejmuje następujące treści: projektowanie, programowanie i testowanie zaawansowanych aplikacji webowych; projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji desktopowych; projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji mobilnych.
Praktyki zawodowe / Warianty przyszłości
Liczba tygodni przeznaczonych na realizację praktyk zawodowych: 8 tygodni (280 godzin). Miejsce realizacji praktyk zawodowych: przedsiębiorstwa usługowe zajmujące się projektowaniem, tworzeniem i obsługą systemów informatycznych, przedsiębiorstwa zajmujące się hostingiem oraz projektowaniem, tworzeniem i administracją witryn internetowych oraz innych technologii webowych, przedsiębiorstwa zajmujące się tworzeniem programów desktopowych i aplikacji internetowych, przedsiębiorstwa zajmujące się tworzeniem aplikacji mobilnych, przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem UI, przedsiębiorstwa zajmujące się modelowaniem, projektowaniem i drukiem 3D.
- Programista baz danych
- Web Developer
- Programista systemów łączności komputerowej
- Projektant aplikacji
- Menadżer projektu
Możesz także kontynuować naukę na uczelniach wyższych.
Pozwala także na stały rozwój i poznawanie nowych technologii umożliwiających kreowanie nowoczesnych oprogramowań.
Chcesz wiedzieć więcej?
Pasjonaci informatyki
Pierwsze kroki w kodowaniu z prawdziwymi ekspertami...
Zobacz aktualności
Ważne komunikaty, sprawy bieżące, trochę zabawy... Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w Ekonomiku.
Kierunki nauczania 2022-2023
Sprawdź jakie kierunki otwieramy na rok szkolny 2022-2023