Ekonomik w gronie Złotych Szkół NBP!

Ekonomik w gronie Złotych Szkół NBP!

21 czerwca 2021 r. odbyła się gala online, podczas której poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Złote Szkoły NBP. Celem programu jest stworzenie sieci szkół, które staną się liderami w dziedzinie edukacji ekonomicznej.

Pierwsza edycja programu wystartowała w styczniu 2021 r. pod hasłem Giganci finansów osobistych i wzięły w niej udział 394 szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z całej Polski. W ramach programu uczniowie klasy 2A, 2B oraz 2F uczestniczyli w spotkaniu z ekspertem – dr. Rafałem Parvim, szkolnej debacie on-line przygotowanej przez członków klubu europejskiego z klasy 2F pod kierunkiem pani Urszuli Izdebskiej z udziałem dr Agnieszki Gawlik – Prodziekan ds. dydaktyki i jakości kształcenia Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu oraz lekcjach z ekonomią zrealizowanych przez naszych nauczycieli – panią Beatę Wiśniewską, pana Mariusza Wojasa oraz panią Izabelę Gołogórską.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu zaangażowanym w realizację zadań w ramach programu, dzięki którym nasza szkoła uzyskała certyfikat Złotej Szkoły NBP.