Konkurs wiedzy o podatkach 2022

Konkurs Wiedzy o Podatkach

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Krajowa Izba Doradców Podatkowych i Ministerstwo Finansów zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach. Dwuetapowy konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i przeprowadzany jest w formule online.

- Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych oraz upowszechnianie wśród młodzieży zasad korzystania z prawa podatkowego.
- Dziś to jeszcze uczniowie, ale za kilka lat wejdą na rynek pracy, część z nich pewnie założy własny biznes, ta wiedza na pewno bardzo im pomoże.
Krajowa Izba Doradców Podatkowych logo
Iwona Wojsław
doradca podatkowy, organizatorka konkursu z ramienia Krajowej Rady Doradców Podatkowych

Organizatorem konkursu jest samorząd zawodowy doradców podatkowych. Patronatu udzieliło Ministerstwo Finansów. Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie poprzez platformę moodle, gdzie udzielenie odpowiedzi na 30 pytań testowych pozwoli wyłonić najlepszych. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody. Najlepszych 10 osób z każdego województwa przechodzi do etapu ogólnopolskiego. Ten zwyczajowo odbywa się w Katowicach.

Oprócz uczniów zapraszamy także wszystkich chętnych do rozwiązania testu poza konkursem. Możemy zweryfikować swoją wiedzę z zakresu prawa podatkowego. Wszyscy płacimy podatki. Zrozumienie ich zasad i funkcjonowania pozwoli nam na łatwiejsze poruszanie się w gąszczu przepisów podatkowych.

Zasady przystąpienia do konkursu

Na stronie www.silesia.kidp.pl w zakładce KONKURSY znajdziesz:

  • regulamin konkursu;
  • instrukcję obsługi testu;
  • link do platformy moodle;
  •  ustawy i przepisy prawne;
  • inne informacje dotyczące konkursu.

Pamiętaj, aby zarezerwować odpowiednią ilość czasu na zalogowanie się i rejestrację do systemu, możesz to zrobić już na dwa dni przed terminem konkursu.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 11 marca 2022 w godz. od 10.00 do 18.00.
Test należy ukończyć do godziny 18.00.

Zadanie pozakonkursowe

Oprócz uczniów zapraszamy także wszystkich chętnych do rozwiązania testu poza konkursem. 

Możemy zweryfikować swoją wiedzę z zakresu prawa podatkowego. Wszyscy płacimy podatki. Zrozumienie ich zasad i funkcjonowania pozwoli nam na łatwiejsze poruszanie się w gąszczu przepisów podatkowych.

sortuj według wybranych tagów i kategorii: