Jak grać, żeby wygrać?

NBP

Uczniowie ZSEk w finale konkursu ekonomicznego

Uczniowie klasy 2C i 2D rywalizują w dwudniowym finale miejskiego konkursu „Jak grać, żeby wygrać”, którego organizatorem jest Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Dwie drużyny z naszej szkoły zostały wyłonione w drodze szkolnych eliminacji, które odbyły się w październiku i listopadzie. W ramach konkursu 5-osobowe drużyny wcielają się w rolę właścicieli biur podróży świadczących usługi turystyczne. Nasi reprezentanci zarządzają swoimi wirtualnymi przedsiębiorstwami, podejmując realistyczne decyzje biznesowe: wybierają nazwę przedsiębiorstwa, projektują jego logo, opracowują misję, zatrudniają pracowników, wyposażając ich stanowiska pracy w niezbędny sprzęt, podejmują decyzje dotyczące marketingu oraz świadczą usługi turystyczne w oparciu o prognozę popytu. Rywalizują z najlepszymi drużynami z LO1, LO2 oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu. Konkurs odbywa się z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS.

Gry biznesowe to poligon doświadczalny, na którym młodzież testuje poznaną w czasie zajęć z podstaw przedsiębiorczości teorię w praktyce oraz w bezpieczny sposób eksperymentuje ze strategiami biznesowymi, na własnej skórze odczuwając skutki podejmowanych decyzji. To doskonała okazja praktycznej nauki strategicznego myślenia.

Opiekunem uczniów jest Pan Damian Kaźmierczak – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych, trener Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS i wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi 1 grudnia.
Trzymamy kciuki!

 

Uczestnicy konkursu ekonomicznego "Jak grać, żeby wygrać"
2D
Uczestnicy konkursu ekonomicznego "Jak grać, żeby wygrać"
2C
sortuj według wybranych tagów i kategorii: