Wsparcie dla Adama

Zakładki - prace uczniów ZSEk

Pomagamy!!!

Nasz kolega Adam Bielecki z klasy 1TA choruje na rzadką chorobę genetyczną i potrzebuje specjalistycznego, bardzo kosztownego leczenia. Aby mógł dalej kształcić się w zawodzie grafika komputerowego i spełniać swoje marzenia, potrzebuje naszego materialnego wsparcia. 

Szkolny Klub Wolontariatu oraz uczniowie z klasy 3a i klasy 3e przygotowali zakładki do książek, które są symbolem naszej pomocy dla Adama. Wszystkie te zakładki to autorskie projekty uczniów z klasy 3a i 3e, które wykonali pod opieką swojego nauczyciela pana profesora Michała Krawca.

Gdy 5 lat temu zdiagnozowano u Adama chorobę Recklinghausena i potwierdzono badaniami genetycznymi, lekarz onkolog kazał posadzić go przed komputerem i wypisać ze szkoły, nie dając nam nadziei na lepszą przyszłość Adama.

Nie poddaliśmy się. Adam ukończył w trybie indywidualnym szkołę podstawową z wyróżnieniem, jeżdżąc od Rzeszowa do Warszawy przez Zakopane, Katowice czy szpital w Bydgoszczy przez ostatnie 5 lat.

Obecnie Adam jest uczniem Waszej szkoły. Marzenia aby zostać grafikiem mogą się zrealizować, ale niestety jego choroba postępuję wraz ze wzrostem organizmu. Guzy, które rosną w jego szczupłym ciele deformują kręgosłup, wplatają się w płuco ograniczając jego wydolność oddechową. Guzy zagnieździły się w mózgu, w oczach, a najczęstszym powikłaniem choroby NF1 jest glejak nerwu wzrokowego i utrata wzroku.

Od roku leczymy Adama paliatywnie w szpitalu Bydgoszczy robiąc regularnie zalecone badania. Na ostatniej wizycie doktor onkolog zakwalifikowała Adama do nowatorskiego leczenia lekiem Selumatynibem (Koselugo). Pierwszą dawkę Adam przyjął miesiąc temu, leczenie potrwa 3 lata. Lek spowoduje zatrzymanie rośnięcia nerwowłókniaków, które niszczą od środka jego organizm.

Miesięczna dawka leku sprowadzonego z USA kosztuje ponad. 80 tyś, zł.
Półroczna kuracja to prawie 500 000zł.

Adam pragnie zostać grafikiem, założyć rodzinę, wrócić do normalności. Nie damy rady uzbierać takiej kwoty sami. Proszę zainwestuj w przyszłość Adama, aby kiedyś on mógł pomóc innym.

Jeśli chcielibyście nas wspomóc w walce o życie naszego syna, prosimy o dokonanie wpłaty na konto fundacji SŁONECZKO 89 8944 0003 0000 2088 2000 00130TYTUŁEM 811/b Bielecki Adam

Wszelkie fundusze zebrane przez klasę prosimy przekazać do końca miesiąca listopada do Martyny Pawlik z klasy 2D lub pani Anny Kornek.

DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ POMOC!!!

Ewa Bielecka
Mama Adama

sortuj według wybranych tagów i kategorii: